Haziran 11, 2024

Elon Musk’ın Bu Tweeti Hararetli Tartışmalara Yol Açtı: İşte Topluluğun Tepkisi!


Yenilikçi girişimci Elon Musk, OpenAI ve onun amiral gemisi ChatGPT hakkında eleştirilerini yüksek sesle dile getiren bir açıklama daha yaptı. Tweet’i, birçok kripto hesabının bulunduğu X topluluğu içinde hararetli bir tartışmaya yol açtı. Bu tartışmaya, XRP ordusunun önde gelen bir temsilcisi ve Shiba Inu ekibinin üst düzey bir yöneticisi de katıldı.

Elon Musk’tan Çarpıcı Yapay Zeka Uyarısı

Elon Musk, aktris Scarlett Johansson ile OpenAI arasında yaşanan olay hakkında topluluğa bir hatırlatma yaptı. X patronu, Dogecoin ve X ekiplerinin “DogeDesigner” (@cb_doge) takma adını kullanan bir üyesi tarafından atılan bir tweet’e atıfta bulundu.

Bu X kullanıcısı, OpenAI’nin Scarlett Johansson’ın sesini klonladığını ve sesini şirkete lisanslamayı reddetmesine rağmen kullandığını tweetledi. OpenAI ondan yeni yapay zeka sistemi için “Sky” adlı seslerden biri olmasını istedi. Bu seçim Johansson’un Joaquin Phoenix ile oynadığı Her filmindeki kadın yapay zeka asistanı rolüne dayanıyordu. Aktris, Sam Altman’ın şirketini yasal işlem başlatmakla tehdit etti.

 

@cb_doge, OpenAI’nin Scarlett Johansson ile ilgili bir durum yaratması durumunda, ChatGPT’nin yükleneceği telefonlardan toplanan kullanıcı verileriyle de benzer şekilde davranabileceklerini öne sürdü. Bu yorumunda muhtemelen Apple cihazlarını kastetti. Daha önce Apple ve OpenAI’nin, ChatGPT’yi Apple’ın tüm cihazlarındaki işletim sistemlerine entegre etmek için işbirliği yaptığı bildirilmişti.

SHIB ve XRP Toplulukları Musk’ın Tweetine Tepki Gösterdi

Büyük XRP meraklısı @XRPcryptowolf, Elon Musk’a “X telefonu” yaratmaya başlamasını önerdi. SHIB ekibinin pazarlama lideri Lucie de bu öneriye “tam olarak” yazan bir animasyonlu GIF ile yanıt verdi. Elon Musk, Pazartesi günü yayınladığı bir tweet’te, OpenAI’nin ChatGPT’sinin Apple cihazlarıyla entegre edilmesi durumunda Apple cihazlarını tüm şirketlerinden (ziyaretçiler için bile) yasaklamakla tehdit etti.

Musk, OpenAI’nin iPhone’lardan, Mac’lerden vb. kullanıcı verilerini çalacağını ve bu verileri cihaz sahiplerinin memnun olmayacağı şekilde kullanacağını düşünüyor. Ayrıca Apple’ı kendi yapay zekasını icat edemediği, bunun yerine Sam Altman’ın ürününü kullandığı için eleştirdi. Ancak, Topluluk Notları Musk’ın tweetini düzelterek Apple’ın hem kendi AI ürününü piyasaya sürdüğünü hem de ChatGPT’yi cihazlarına entegre ettiğini belirtti.

Kaynak : U.Today

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?