Şubat 16, 2022

Bu Web 3 Coin’e Binance Desteği: En Kritik Blockchain Teknolojisi Uygulamaları!

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance‘in (BNB) risk sermayesi kolu ve kuluçka merkezi olan Binance Labs, başka bir yatırım ortaklığına imza attı.

Binance Labs, Substrate’da sıfır bilgi ispatı* (zero-knowledge proofs) ile sistemler geliştirmeye odaklanan Manta Network‘a yönelik son özel finansman turuna katkıda bulundu.

Binance Labs, Manta Network’ün finansmanına katkıda bulundu

Binance Labs temsilcileri tarafından paylaşılan resmi bir duyuruya göre, şirket Manta Network ile bir yatırım anlaşması imzaladı.

“Gizlilik her zaman anahtardır. Kripto varlıklarını özelleştirmek için tasarlanmış Web3 gizlilik protokolü Manta Network, Binance Labs ailesine hoş geldiniz!”

Binance Labs, Manta Network’ün gelişiminin sonraki aşamalarına yatırım yapıyor. Bunun sonucu olarak inkübatör, Polkadot tabanlı ağ ile uyumlu, teknik olarak en gelişmiş gizlilik odaklı ürünlerden biri için fon sağlamış oldu oldu.

Manta Network, Polkadot tabanlı parachainler arasındaki işlemlere ek gizlilik katmanı getirmek için zero-knowledge proof’lardan yararlanır.

Kaynak: Manta Network

Binance Labs yatırım direktörü Nicole Zhang, tüm gizlilik merkezli kullanım durumlarının en kritik blockchain teknolojisi uygulamaları arasında olduğuna inanıyor:

“Gizlilik, Web3’ün ölçeklenebilirliğini ve artan kullanım durumlarını sağlamak için bir zorunluluktur. Manta’nın bu sorunu çözmek için benzersiz ve değerli bir yaklaşım getirdiğini görüyoruz. Blockchain alanına ölçeklenebilir gizlilik getiren bir projeyle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

MariPay çözümü yakında piyasaya sürülecek

Manta Network’ün kurucu ortağı Kenny Li, çözümünün; farklı ağlarda çalışan farklı blok zincirlerinin ve merkezi olmayan uygulamaların gizliliğini artıracağını vurguluyor:

“Manta Network’ün Web3 gizlilik alanındaki misyonu, gizliliği tüm kripto varlıklarına bir yardımcı program olarak getirmektir. Binance Labs’i stratejik bir yatırımcı olarak getirmekten heyecan duyuyoruz ve Manta Network’ün gizlilik faydasını diğer ağlara ve merkezi olmayan uygulamalara genişletmek için onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Daha önce Manta Network, “canary ağı” Calamari için bir Kusama (KSM) parachain yuvası elde etmişti. Manta ayrıca Dolphin test ağını da başlattı.

Manta Network, Kusama’nın KSM ve Calamari’nin KMA varlıkları için işlemleri gizleyecek MariPay çözümünü 2022’de piyasaya sürecek.

Sıfır bilgi ispatı: Kriptografide, ‘sıfır bilgi ispatı’ veya ‘sıfır bilgi protokolü’, bir tarafın diğer tarafa belirli bir ifadenin doğru olduğunu kanıtlayabildiği, ancak ispatlayıcının ifadenin gerçekten doğru olduğu gerçeği dışında herhangi bir ek bilgi iletmekten kaçındığı bir yöntemdir.

Kaynak : Utoday


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.