Nisan 7, 2022

Kıdemli Trader: Nisan Ayı, Bitcoin (BTC) İçin Çok Önemli Olacak – İşte Nedeni

Popüler bir kripto trader’ı, Nisan ayının Bitcoin‘in (BTC) fiyat ivmesi için çok önemli bir ay olacağını düşünüyor.

Takma adlı analist Dave the Wave, 96.200 Twitter takipçisine Bitcoin’in (BTC) aylık ve haftalık MACD (Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması) metriklerinin aşağı doğru hareket ettiğini söyledi. MACD metrikleri, trend belirleyici göstergelerdir. Analist şöyle açıkladı:

“Uzun vadeli aylık grafik kendini yeniden ortaya koyuyor; mevcut mum kırmızıya dönüyor ve MACD düşüşe devam ediyor.

Bu [bence] çok önemli bir ay olacak – fiyat yeşil kalabilir ve histogram/momentum güçlenebilir mi?”

BTC grafiği
Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Trader söz konusu gösterge kırılma noktasına ulaştığından Nisan, ayının BTC için önemli olduğunu düşünüyor.

Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı olan BTC geçen hafta yaklaşık %5 ve son 24 saatte %0.98 değer kaybetti. Yazının kaleme alındığı sırada 43.478 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analist, BTC’nin fiyatının “momentum yuvarlanırken” yatay destekte olduğunu da belirtti.

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Bunların yanında analist Bitcoin’in (BTC) “500.000 dolara giden yol” için tahminlerini haritalandıran grafiğini de güncelledi:

“Bu, görsel biçimde azalan getiriler olgusunu temsil ediyor [daha az yükseklik, daha fazla zaman]. 

‘Çok yıllı döngüler’ söz konusu olduğunda, giderek daha likit/olgun bir pazarda bunların gereksiz hale geldiklerini düşünüyorum. Uzayan döngülerin aksine azalan ‘döngüleri’ düşünmek daha iyidir.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.