Kanadalı Yatırım Şirketi Elindeki Bu İki Varlığın Tamamını Sattı!

0
Kanadalı Yatırım Şirketi Elindeki Bu İki Varlığın Tamamını Sattı!

Bitcoin, yaşadığı son fiyat düşüşleri sonrasında 20.000 dolar seviyesine yeniden yaklaştı ve yeni bir satış dalgasının tetiklenmesine neden oldu. Halka açık bir yatırım şirketi olan Cypherpunk Holdings, Bitcoin ve Ethereum varlıklarının %100’ünü nakit olarak sattığını açıkladı.

20.200 dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin fiyatı, kurumsal yatırımcılar ve yatırım firmaları tarafından toplu satışlara şahit oldu. Huobi Global’in satış başkanı James Hume, Cointelegraph’a bazı kurumsal yatırımcıların kripto konusunda temkinli davrandığını, milyarlarca dolarlık sermayeye sahip birçok kurumun alanı araştırmaya devam ettiğini belirtti.

Avrupa Blok Zinciri Konvansiyonu’nda konuşan Hume, kripto para borsası Huobi’nin kurumsal yatırımcıların ilgisinde bir artış gözlemlediğini belirtti. 1 milyar dolardan fazla yatırımı olan yaklaşık 20-30 firma, 2022’de kripto ticaretine başlayabilir. Hume, kriptoya kurumsal katılımın artması konusunda yükseliş görünümüne sahip olsa da, Kanada merkezli yatırım şirketi Cypherpunk Holdings, Bitcoin ve Ethereum yatırımlarının tamamını satmayı tercih etti.

Firma 205,8 Ethereum’u 227.000 dolara ve 214.7 Bitcoin’i de 4.7 milyon dolara sattı. Cypherpunk, iki dijital varlığın satışından toplam 5 milyon dolar gelir elde etti ve eldeki nakit ve istikrarlı paraları elinde tutmaya devam etti.

Cypherpunk Başkanı ve CEO’su Jeff Gao, firmanın Bitcoin ve Ethereum varlıklarını satma kararının, artan piyasa oynaklığının bir sonucu olduğunu belirtti. Hem Bitcoin hem de Ethereum, geçtiğimiz yıl değerlerinin yarısından fazlasını kaybetti. Halka açık Cypherpunk’ın hisseleri, 2022’nin başından bu yana Kanada Menkul Kıymetler Borsası’nda %50 değer kaybetti.

“En ihtiyatlı yaklaşımın, oynaklık ve likidite bulaşmasının mantıksal sonucuna varmasını beklerken kenarda durmak olduğuna inanıyoruz. Olasılıklar dengesinde, para çekme işlemlerine ‘geçici’ askıya alma uygulayan zincir sayısı arttıkça, daha düşük seviyelere giden yolu açan daha zayıf fiyat hareketi olacağını düşünüyoruz.”

Kısa vadedeki düşüş beklentisinin aksine; firma, uzun vadede yükseliş görünümünü sürdürmeye devam ettiğini ve gelecekteki fırsatlara kapılarının her zaman açık olduğunu da vurguladı.

Kripto para piyasaları hakkında yorum yapan ünlü isimler ise düşüşlerin öne süreceğini iddia ediyor. Koinfinans.com olarak daha önce aktardığımız gibi ünlü yazar Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının 1.100 dolara kadar düşmesini bekliyor.

İlgili Haber  Ünlü Yazar Robert Kiyosaki: BTC 1100 Doları Test Edebilir!"

Kripto paraların kısa süreli de olsa bir ralli yapacağını öne süren analistler de bulunmasına karşın genel beklentilerin pek olumlu olduğunu söylemek mümkün değil. Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyoruz, bizimle paylaşmak için “yorum” kısmına görüşlerini paylaşabilirsiniz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın