Ocak 9, 2022

Kalkınmanın Merkezi Olan Polkadot, Yatırımın da Merkezi Olabilir Mi?

Electric Capital’in raporuna göre, Polkadot (DOT) şu anda Ethereum’dan sonra zincirdeki geliş açısından en büyük ikinci ekosistem olarak ön plana çıkıyor. Polkadot’un diğer büyük altcoinlere kıyasla önemli ölçüde daha yüksek bir geliştirme faaliyetine sahip olduğu bilindiği için bu pek de şaşırtıcı değil.

Solana (SOL), NFT heyecanı nedeniyle bu yılın başlarında DeFi’nin cazibe merkezi haline gelse de, toplam geliştiriciler söz konusu olduğunda, Polkadot’un Ethereum’dan sonra geliştiriciler açısından da liderliğini sürdürdü.

Ek olarak, herkes Polkadot’un parachainlerinin ve yakın zamanda sona eren müzayedelerin farkında. Aslında, birkaç gün içinde parachain müzayedesinin ilk galibi olan Moonbeam, Polkadot’taki lansmanın ikinci aşamasını tamamlayacak. Ayrıca, bu tamamlandığında ağ, kullanıcıları için EVM’yi etkinleştirmiş olacaktır.

Ancak, Moonbeam’in lansmanı tamamlanmadan önce, Polkadot ikinci müzayede turunu çoktan başlatmıştı. Efinity altıncı slotu kazandıktan sonra, Composable Finance yedinci slot için galibiyeti almak istiyor.

Bu, Polkadot’un gitgide daha fazla geliştirici çekmeye devam edeceğinin ve hatta gelecekte en önemli DeFi merkezi haline gelebileceğinin en önemli kanıtlarından biri.

Şimdi, ağın kesinlikle geliştiricileri çekebileceği tespit edilebilir.

Ancak, Polkadot Yatırımın da Merkezi Olabilir mi?

Daha fazla yatırımcı çekmek… Bu durum aslında Polkadot için oldukça önemli çünkü daha fazla yatırımcı, doğal olarak daha yüksek yatırımcıların da ağa gelmesini ve ağın büyümesini sağlayacaktır. Ancak görünen şu ki, yatırımcılar şu an Polkadot’un bir yatırım aracı olarak yeterince benimsememiş.

Piyasanın genel düşüş eğilimi nedeniyle, DOT da en yüksek seviyesinden çok uzakta işlem görüyor. Hatta son üç günde %17,35’ten fazla değer kaybetti.

Ancak düşüş eğiliminin gücü şu anda oldukça zayıf olduğundan, düşüş eğilimi altcoin için geçerli değil. MACD, düşüş eğilimi olasılığını gösterse de, yalnızca önümüzdeki 72 saat içinde onaylanabilir.

Şu anda tek umut iyileşmek. İnsanların kendileri varlığa yatırım yapmakla ilgilenmediği için DOT’un yeni yatırımcılar getirmesi gerekiyor. Bu durum, duyarlılıklarının yedi ay içinde en kötü durumda olduğu gerçeğiyle de kanıtlanabilir.

Bununla birlikte, DOT için riske göre düzeltilmiş getiriler şu anda negatif olduğundan, trene atlamadan önce birkaç yeşil muma dikkat etmek en iyisi olacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.