Eylül 23, 2023

JPMorgan Analistleri Hayal Kırıklığı Yaratan Altcoin’i Tartıştı: “Beklentiler Büyüktü!”

Ethereum, Nisan ayında tamamlanan Şangay yükseltmesinin ardından ağ etkinliği açısından beklentilerin altında kaldı. JPMorgan’a göre, kripto topluluğu bu yükseltme için büyük umutlar beslerken, sonuçlar büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Merge olarak bilinen iş kanıtından hisse kanıtına geçişin Ethereum’da devrim yaratması bekleniyordu. Yükseltme, enerji tüketimini büyük ölçüde azaltmayı amaçlayan birtakım detaylara sahipti. Ve evet, enerji kullanımını %99’un üzerinde azaltmayı başardı. Ancak, bu kayda değer başarıya rağmen, ağ beklenen faaliyet artışını yakalayamadı.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan analistleri, yakın tarihli bir notta endişelerini dile getirdi. Ethereum’un enerji tüketimi düşerken, arzın daraldığına dikkat çektiler. Ayrıca, Şangay yükseltmesinden bu yana %50’lik bir artışla stake etme önemli ölçüde artışla bir başka yakalamıştı. Şaşırtıcı bir şekilde, bu olumlu gelişmeler ağ aktivitesine katkı sağlamadı.

ethereum haberleri

Ethereum’un günlük işlemler, günlük aktif adresler ve merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinde kilitlenen toplam değer (TVL) gibi hayati ölçümlerinin tümü düşüş yaşadı. Bu rakamlar ağın sağlığı ve benimsenmesi açısından çok önemli göstergelerdir ve düşüş eğilimleri endişe kaynağı olarak görülmektedir.

JPMorgan analistleri, Ethereum’un cansız performansını, geçtiğimiz yıl kripto para ekosistemini rahatsız eden “düşüş güçlerinin” bir kombinasyonuna bağlıyor. Bunlar arasında FTX ve Terra gibi platformların çöküşü, ABD’nin düzenleyici önlemleri ve baskılarıyla ilgili belirsizlik, kurumsal yatırımcılar arasında kriptoya olan ilginin azalması ve risk sermayesi fonlarının kuruması yer alıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.