Helium: Gelecek mi Yoksa Spekülatif Balon mu?

Girişimci ve yazar Liron Shapira, Helium Network’ü spekülatif bir balon olmakla suçladı. Shapira’nın belirttiği gibi, Helium genellikle kripto dışında blockchain için en etkileyici kullanım örneklerinden biri olarak gösteriliyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz veya a16z tarafından hazırlanan Helium’un blockchain ekosistemi için önemini vurguladı. Shapira ayrıca Helium’un 360 milyon doların üzerinde fon topladığını ancak The Generalist Helium’un tüketici faaliyetlerinde elde ettiği toplam gelirin ayda yalnızca 6,5 bin dolar olduğunu bildirdi.

Aşırı Büyümüş Bir Balon Mu?

Shapira, Helium’un etkin nokta düğümlerinin satışından 250 milyon doların üzerinde biriktiğini ve bunları pasif gelir kaynağı olarak sattığını vurguluyor. 

Ayrıca Shapira,  Reddit kullanıcılarının yatırımlarıyla ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdiğine dikkat çekti. Ona göre, kazançları ayda sadece 20 dolara düştü ve çoğu $HNT tokeni üzerindeki spekülasyonlardan kaynaklanıyor.

Shapira, tüketici talebinin olmaması nedeniyle şirketin Web2 şirketlerinden fon almadığını ortaya koyuyor. Helium’u aşırı şişirilmiş bir kullanım durumu etrafında spekülatif bir balon olarak adlandırmaya devam ediyor.

Helium Şüphecilerin Yanlış Olduğunu Nasıl Kanıtlayabilir?

The Generalist, Helium’un 5G alanındaki baskısının şirket için büyük olabileceğini vurguluyor. Küresel telekom pazarı, minimum rekabet ile en büyük büyüyen pazarlarından biri.

Escape Velocity’nin kurucu ortağı Salvador Gala, AT&T gibi büyük telekom devlerinin dünya hükümetlerine borçlu olduğunu vurguladı ayrıca Gala, merkezi olmayan kablosuz ağlara duyulan ihtiyacın gelecek için önemli olduğunu vurguladı.

Helium ayrıca WiFi, VPN ve CDN gibi diğer mimarilere geçme desteğini de verdi. Generalist, ağın talebi henüz gerekli arz ölçeğine ulaşmadığından şirketin kullanım durumunu genişletmesinin gerekli olacağını ortaya koyuyor.

Generalist’e göre, Solana ile bir ortaklık, platform üzerindeki teknolojik baskının şiddetini azaltacağı için Helyum’un talebini artırmasında önemli bir faktör olabilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.