Şubat 2, 2023

Gözler Coinbase’te: Altcoin Yeniden Listelenebilir!

Ripple ve SEC arasında devam eden dava, 30 Ocak’ta LBRY vs SEC davasının son duruşmasınyla yeni bir aşamaya geçti. Duruşma sırasında Yargıç, ikincil piyasalarda işlem gören dijital varlıkların menkul kıymet olmadığını açıkça belirtti. Kararla birlikte, Ripple ve SEC davası için duygular, yakında üretilecek benzer bir karar beklentisi olumlu seyrediyor. Sonuç olarak XRP token da bu karardan yararlanabilir.

Yüzde 77 Fırladı: Altcoin Bu Gelişmenin Ardından Uçuşa Geçti!

SEC, XRP’nin yasadışı satışı suçlamasıyla Ripple’a karşı suçlamalar yönelttiğinde, ABD merkezli tüm borsalar token’ı delist etmişti. Bu durum XRP fiyatının yükselmesini etkilemedi ancak benimsenmesi oldukça kısıtlı kaldı. Ancak, şirket tüm iddialara karşı güçlü bir şekilde mücadele etti ve davayı lehlerine sonlandırmaya çalışıyor.

Coinbase, XRP Token’ı Listeleyebilir!

LBRY’nin yanı sıra XRP‘nin de “menkul kıymet” olmadığı duygusu ağır basarken, yeni listelemelerin gelmesi an meselesi.

ABD’nin önde gelen borsası Coinbase de bir süre önce XRP token’ı delist etmişti. Ancak bu delist kararı tamamen borsanın isteğiyle gerçekleştiği için yasal bir baskı olmadığının altını çizmek gerekir. Bu nedenle borsa, yatırımcıların ve hissedarların beklentisine uygun olarak token’ı tekrar listeleyebilir. Hatırlanacağı üzere yakın zamanda Flare token drop, delist nedeniyle Coinbase yatırımcılarına iletilememişti.

Borsa, Ripple’ın yerel token’ınını listeleme kararı alırsa bunun hem token hem de kripto para piyası üzerinde olumlu bir etkisi olması muhtemel.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?