Şubat 1, 2023

Yüzde 77 Fırladı: Altcoin Bu Gelişmenin Ardından Uçuşa Geçti!

LBRY Credits (LBC) fiyatı, gün içerisinde %77’den fazla değer kazandı. Altcoin fiyatındaki bu yükselişin sebebi ise, kripto projesinin SEC ile arasındaki davada önemli bir galibiyet elde etmiş olması. Kripto topluluğunun yakından tanıdığı bir avukat olan John Deaton’a göre, hakim LBRY’nin ikincil piyasadaki satışının devam etmesine izin verebilir.

SEC, Mart 2021’de kayıtsız menkul kıymet sattığını iddia ederek LBRY’ye karşı dava açtı. Tahmin edilebileceği üzere şirket, LBC token’ının bir menkul kıymet değil, dijital bir para birimi olduğunu savundu. Fakat LBRY, geçen yıl Kasım ayında bu davayı kaybetti.

Her ne kadar davada karar varınmış gibi görünse de etkisi devam ediyor. Pazartesi günü gündeme gelen konu; ikincil piyasaların altcoin satışını yasaklayacak olan ihtiyati tedbir kararına dahil edilip edilmeyeceği sorusuydu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bu özel noktada, LBRY ile bağlantısı olmayan ancak Ripple’a davasında sıkça adına yer verilen avukat Deaton, amicus curiae olarak katılım sağladı. “Amicus curiae” genellikle bir davaya taraf olmayan kişi veya grup tarafından oluşturulur. Bununla birlikte, kişi veya grup, kararları etkilemek amacıyla bir özet sunmak için mahkemenin onayını talep eder.

Deaton’a göre, tedbir kararına bakan New Hampshire bölge hakimi ona, “Kararımın ikincil piyasa satışları için geçerli olmadığını açıkça belirteceğim” dedi.

Bu sözlerin doğruluğu açısından bir netlik yok, fakat bugün altcoin fiyatı arttığı için Deaton’ın sözleri LBC sahiplerine umut vermek için yeterli olmuş gibi görünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : decrypt
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?