Ocak 31, 2023

Avukat Ripple Davasını Etkileyecek Gelişmeye Dikkat Çekti!

Ripple ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası uzun süredir devam eden davalardan biri. XRP’ye karşı açılan dava Aralık 2020’de başladı. Şimdi, dava sonuca çok yakın olduğu için kripto topluluğu sonuçları merakla bekliyor. Ripple ve SEC davasına ek olarak, davayı yakından takip eden John Deaton, LBRY davasındaki duruşmanın kripto piyasası için önemli bir rol oynayacağını iddia etmişti.

SEC tarafından LBRY’ye karşı açılan davanın son duruşması 30 Ocak 2022 tarihindeydi. Yargıç, LBC ikincil piyasa işlemlerinin menkul kıymet olmadığı sonucuna vardı. Burada, aynı zamanda Crypto Law’ın kurucusu olan John Deaton duruşma sırasında önemli bir rol oynadı.

LBRY Davası Ripple ve SEC Davasını Etkileyecek!

Deaton, ticari sözleşme avukatı Lewis Cohen tarafından yazılan bir makaleye atıfta bulundu. Ardından makaleye göre LBC’den bir menkul kıymet olarak bahsedilmediğini savundu. Bu durum mahkemede tartışmalara yol açtı. Ardından yargıç, LBRY kullanıcılarının LBC’yi bir menkul kıymet olmadığı için ticaret yapmalarını engelleyemeyeceğini belirtti. Bu açıklama şimdi Ripple vs SEC gibi kripto ile ilgili diğer davaların lehine hareket edecek.

John Deaton, SEC’in LBC’nin bir menkul kıymet değil bir token olduğunu iddia ettiği övgüye değer eylemi nedeniyle takdir kazandı. Bu takdirlerden biri de Hogan & Hogan hukuk bürosu ortağı avukat Jeremy Hogan ve Fox Business Gazetecisi Eleanor Terrett’ten bir twitter gönderisi aracılığıyla geldi.

Dolayısıyla, SEC’e karşı kazanılan bu zaferin Ripple’ın XRP davasını olumlu yönde etkilemesi bekleniyor. Koinfinans.com olarak bildiridğimiz üzere bu haber yazıldığı sırada XRP, son 24 saat içinde %3,97’lik bir düşüşün ardından 0,395 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?