Glassnode’dan Bitcoin Raporu: “Ayı Piyasasında Çünkü…”

Kripto analitik firması Glassnode, Bitcoin‘in (BTC) yakın zamanda gerçekleştirdiği rahatlama rallisine rağmen hala ayı piyasasında olduğunu bildirdi.

Piyasa analiz firması, kısa vadeli fiyat artışını bir satış baskısı izlediğinden, henüz Bitcoin için ufukta bir toparlanma olmadığını iddia ediyor.

Amiral gemisi kripto varlığının satış ve satın alma fiyatları arasındaki oranı yansıtan düzeltilmiş SOPR (aSOPR), yatırımcıların yatırımlarını telafi etmek istediğini gösteriyor.

“Bitcoin aSOPR, 1.0’ın başa baş eşiğinde ağır dirençle karşılaşmaya devam ediyor.

Bu, BTC yatırımcılarının ayı piyasası rallileri sırasında kar elde ettiğini ve basitçe ‘paralarını geri almak’ için maliyet bazında coin’lerini sattığını gösteriyor.”

Bitcoin grafiği

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, ayrıca Glassnode’a göre uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının (varlıklarını 155 günden fazla elinde tutanlar) arzı da boğa piyasasında azalma eğilimindedir. Fakat analiz firması halihazırda durumun böyle olmadığını söylüyor. Glassnode tarafından kullanılan gösterge uzun vadeli yatırımcılarının (LTH) Bitcoin cüzdanlarının karda mı yoksa zararda mı olduğunu gösterir. Söz konusu gösterge uzun vadeli yatırımcıların zararda olan arzının, 4421 işlem gününden sadece 193’ü (%4.4) daha büyük BTC kayıplarıyla kapanış yaptığını ortaya koyuyor.

“Bu, LTH karlılığının aşırı ayı piyasası stresi altında olduğunu gösteriyor.”

BTC long

Bunların yanında Glassnode yakın tarihli bir bültende, Bitcoin’in son yükseliş trendinin yatırımcıları çekmediğini açıkladı. Kripto varlığı, rallisini sürdürebilecek destekçilere sahip görünmüyor:

“Mevcut piyasa yapısı kesinlikle 2018 sonundaki ayı piyasası ile karşılaştırılabilir, ancak sürdürülebilir bir yükseliş trendi için gerekli olan karlılık ve talep akışında makro trendin tersine çevrilmesine henüz sahip değil. 

Bu nedenle, Bitcoin yatırımcıları elbette kalıcı belirsizliğe ve makroekonomik zeminin olumsuz olaylarına bağlı olarak daha sağlam bir temel oluşturmaya çalıştığından, devam eden döngü büyük olasılıkla dip konsolidasyon aşaması.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.