Şubat 14, 2023

G20’den Kripto Para Düzenlemesi Adımı!


Dünyanın en büyük ekonomileri (G20) kripto para birimlerini toplu olarak düzenleme fikrini araştırdığı bildirdi.

Reuters’ın haberine göre, üyeleri dünyanın gayri safi yurtiçi hasılasının yaklaşık %90’ını ve uluslararası ticaretin %80’ini oluşturan G20, kripto varlıklar için düzenleyici bir çerçeve oluşturup oluşturamayacağını araştırıyor.

Bloomberg Analisti Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı: "Fed'le Savaşmayın!"

Şu anda G20 başkanlığını yürüten Hindistan, ülkedeki kripto para piyasasını düzenlemek için bir yasa tasarısını hali hazırda sundu.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, üye ülkelerin, yeni ortaya çıkan varlık sınıfıyla ilgili karmaşık teknolojileri göz önünde bulundurarak kripto düzenlemesinin gerekli olup olmadığını tartışmaları gerektiğini belirtti.

“Tüm ülkelerle görüşürüz, eğer düzenleme gerektiriyorsa, o zaman tek bir ülke tek başına bir şey yapamaz…

Düzenleyici bir çerçeve oluşturmak için tüm üyeler tarafından takip edilen birtakım işlem prosedürleri oluşturmaya çalışıyoruz.”

Sitharaman, geçtiğimiz yılın sonlarında, kripto para düzenlemesinin Hindistan’ın G20 başkanlığı altında büyük bir tartışma konusu olacağını söyledi.

CoinShares Açıkladı: Para Bu Altcoin'lere Aktı!

“Hiçbir ülke tek başına kripto varlıklarını düzenlemeye çalışarak başarılı olamaz. En iyi şekilde ne yapılması gerektiğini görmek için G20 üyelerinin bir araya gelmesine ihtiyacımız var.”

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?