Şubat 13, 2023

CoinShares Açıkladı: Para Bu Altcoin’lere Aktı!

Dijital varlık yöneticisi CoinShares, büyük kurumsal yatırımcıların bu yıl daha seçici davrandığını belirtti. Dahası geçen hafta Ethereum (ETH), Polygon (MATIC) ve bir ETH rakibine para akıttığını söyledi.

CoinShares, en son Dijital Varlık Fonu Akışları Haftalık Raporu’nda, belirli altcoinlerin giriş yapmasına rağmen kurumsal dijital varlık yatırım ürünlerinin geçen hafta küçük çıkışlar yaşadığını tespit etti.

“Dijital varlık yatırım ürünleri, beklentileri önemli ölçüde aşan bir haftalık makro verilerin ardından geçen hafta toplam 7 milyon ABD doları tutarında küçük çıkışlar gördü.

Yatırımcıların bu yıl daha seçici davrandığı görülüyor. Belirli coinler iyi performans gösterirken, toplam 10 altcoin geçen hafta toplam 4,8 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.”

Altcoin Ethereum rakibi bu altcoine aktı

CoinShares, genel olarak küçük çaplı çıkışların, yatırımcıların ABD Merkez Bankası’nın olası faiz artırımlarıyla ilgili korkularıyla ilişkili olabileceğini belirtti.

Hem uzun hem de kısa Bitcoin (BTC) yatırım ürünleri geçen hafta çıkış yaşadı.

“Öncelikle Bitcoin’e odaklanıldı. Toplamda 10,9 milyon ABD doları çıkış görüldü, ancak kısa Bitcoin yatırım ürünlerinden de toplamda 3,5 milyon ABD doları çıkış oldu.”

Ethereum yatırım ürünleri geçen hafta 5,1 milyon dolar giriş elde etti. Bunun yanı sıra MATIC ürünleri 0,4 milyon dolar kazandı. Ethereum’un rakibi Solana (SOL) ürünleri geçen hafta 0,8 milyon dolarlık giriş elde ederken, ETH’nin rakibi Cosmos (ATOM) yatırım araçları 1,8 milyon dolar kazandı. Geçen hafta 10 farklı altcoin yatırım ürününe toplamda yaklaşık 5 milyon dolarlık giriş olurken, dijital varlıklardan oluşan bir sepete yatırım yapan çoklu coin yatırım ürünleri 11. haftada da çıkış yaşadı.

“Çoklu varlık yatırım ürünleri geçen hafta toplam 2,4 milyon ABD doları tutarında çıkış yaşadı ve bu da art arda 11. hafta çıkışını temsil ediyor. Yatırımcılar bu yıl daha seçici görünüyor ve geçen hafta 5,1 milyon ABD dolarlık girişle Ethereum gibi belirli coinler iyi performans gösteriyor.

10 altcoin geçen hafta toplam 4,8 milyon ABD doları tutarında giriş gördü.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?