Şubat 14, 2023

Bloomberg Analisti Bitcoin Yatırımcılarını Uyardı: “Fed’le Savaşmayın!”

Bloomberg kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin (BTC) yatırımcılarını ABD Federal Rezervi ile savaşmaktan kaçınmaları konusunda uyardı.

Twitter’da açıklama yapan McGlone, Bitcoin’in 2023’ün 1. çeyreğinde Fed’in enflasyonu dizginleme mücadelesi başta olmak üzere birçok engelle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Analist, Bitcoin’in Federal Fon oranı ile korelasyonunu gösteren bir grafik gösteriyor.

“1. çeyreğin birincil risk varlığı seçenekleri ya ayı piyasasında sıçrama ya da dibe vurma gibi görünüyor ve gelişmekte olan bir öncü gösterge Bitcoin’in devriliyor olduğunu gösteriyor. Gösterge kripto, en büyük rüzgar devam ettiği için dirençten uzaklaşıyor: ‘Fed’le savaşmayın’.”

Mike McGlone Bitcoin

The Wolf of All Streets podcast sunucusu Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda da görüşlerini belirten McGlone, kripto para piyasasının mevcut durumuna ilişkin genel bakış açısını daha da genişletiyor. Yakında sektöre daha fazla düzenleme gelebileceğini ve bunun kötü bir şey olmayabileceğini düşünüyor.

“Kripto varlıkların gerçekten bir gözetime ihtiyacı var. Evet, birçok insan düzenlemelere şikayet ediyor, onları da anlıyorum. Ancak Sam Bankman-Fried gibi insanlar, video oyunları oynayan gençlerin şirketleri yönetmemesi ve paranızı alıp ev ve eşya satın almaları için ebeveynlerine vermemesi gerektiğini kanıtlıyor.

Bunların hepsi bizim için dersti. Paranızı güvenilir bir yere yatırdığınızda onlara güvenmek istersiniz.”

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?