Aralık 10, 2022

FTX’in Çöküşü Bu Kripto Endüstrisini Güçlendirecek!

ARK Invest CEO’su Cathie Wood, FTX borsasının çöküşünün kripto endüstrisinde bir sektör için olumlu olacağını belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Yahoo! Finance kanalında bir röportaja katılan Cathie Wood, FTX ve diğer kripto firmalarının çöküşünün, DeFi (merkeziyetsiz finans) sektörünü güçlendireceğini belirtti.

“DeFi’nin aslında bu durumdan bir destek alacağına inanıyoruz çünkü artık merkeziyetsizleşme ve şeffaflık kritik önemde. Bu ağlar herhangi bir problem dahi yaşamadı. Tüm işlemleri ve varlıkları hala sapa sağlam ayakta. Her türlü şeffaflığa da sahipler.”

Wood’a göre, FTX, Celsius ve Three Arrows Capital’in iflaslarının ardından merkezi olmayan ağlar finansal hizmetler sektöründe giderek daha önemli hale gelecek.

“Bence FTX çöküşünden sonra öğrendiğimiz şey, tamamen şeffaf merkezi olmayan ağların ileride finansal hizmetler için ne kadar önemli olacağıdır. FTX, Celsius, 3AC hepsi kapalı ağlardı . Neler olup bittiğini göremiyordunuz.

Merkezi kripto para firmaları batarken, şeffaf DeFi sektöründe yer alanlar sorunsuz bir şekilde ilerliyor Artık her şey açık ve ne olduğunu görebiliyorsunuz.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.