Ocak 14, 2023

FTX Skandalı Büyüyor: Avukattan Şok Açıklama!

FTX avukatlarından Andrew Dietderich, Sam Bankman-Fried’in yakın zamanda gerçekleşen bir iflas duruşmasında 65 milyar dolarlık “gizli bir arka kapı kredi hattı” oluşturulması emrini verdiğini duyurdu. Arka kapı, kurucu ortak Gary Wang tarafından geliştirildi ve Bankman-Fried’ın müşteri fonlarını onların izni olmadan kullanmasına izin verdi.

Şok eden haber Dietderich tarafından Çarşamba günü gerçekleşen duruşma sırasında paylaşıldı. Üstelik bu haber, Sam Bankman-Fried‘in kendisine yöneltilen suçlamalarda masum olduğunu belirten bir blog yazısı yayınlamasından sadece bir gün sonra geldi.

FTX Kurucusunun Arka Kapı Kredi Hattı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FTX skandalının büyüklüğü tahmin edilemeyecek kadar artacak gibi görünüyor. Sektördeki en büyük kripto para borsasının çöküşü, geçtiğimiz yıla damgasını vurmuştu. Yine de, tartışmalar her geçen gün daha da büyüyor.

Analist Bitcoin için Meteorik Tahmini Verdi: "Her Şey Mümkün!"

FTX, Bölüm 11 iflas duruşmaları devam ederken, platformun avukatı Andrew Dietderich yeni gelişmeleri bildirdi. Sam Bankman-Fried’in, hedge fonu Alameda Research için 65 milyar dolarlık “gizli bir arka kapı kredi hattı” oluşturulmasını emrettiği bildirildi. Dahası, The New York Post, Gary Wang’ın kurucu ortağı için gizli finansman kanalını tasarladığını bildirdi.

Dietderich, “Bay Wang bu arka kapıyı borsa için milyonlarca kod satırına tek bir sayı ekleyerek oluşturdu ve FTX’ten Alameda’ya müşterilerin onay vermediği bir kredi hattı oluşturdu” dedi. “Ve bu kredi hattının büyüklüğünü 65 milyar dolardı.” şeklinde devam etti.

Dietderich ayrıca “arka kapının Alameda’nın borsadaki müşterilerden izinsiz borç almasının gizli bir yolu olduğunu” belirtti. Bu gelişme Bankman-Fried’a yönelik ilk suçlamaları kesinlikle doğruluyor ve bu hafta yayınlanan blog yazısı için olumsuz bir durum oluşturdu. Oysa kendisi masumiyetini ilan etmiş ve FTX’in muhasebesinde yanlışlıklar gördüğünü ifade etmişti.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?