Temmuz 28, 2022

Fiyat Fırladı: Altcoin’in Fiyatı Kurumsal Ortaklık Sonrası Harekete Geçti

  • Son zamanlarda adını sıklıkla duyduğumuz popüler bir altcoin platformu, Fireblocks ile bir ortaklık duyurdu. Altcoin’in fiyatı bu ortaklığa pozitif tepki verdi.

NEAR Foundation, yakın tarihli bir duyuruda, kripto saklama ve ödeme çözümleri sağlayıcısı Fireblocks ile bir ortaklık kurduklarını duyurdu. NEAR Vakfı, ortaklığın 1.300’den fazla Fireblocks ortağının ekosistemine erişmesine izin vereceğini duyurdu.

Ortakları arasında bankalar, riskten korunma fonları ve finansal kurumlar bulunan Fireblocks, duyuruda da belirtildiği üzere 3 trilyon doların üzerinde güvenli transfer sağladı.

Near nedir?

NEAR, akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için yüksek verimli bir ağ sağlayan bir proof-of-stake (hisse kanıtı) blok zinciri platformudur.

NEAR Protocol, geliştirici ve kullanıcı dostu olmaya odaklanan bir Ethereum rakibi ve bir merkezi olmayan uygulama (dApp) platformudur. NEAR tokenleri, NEAR kripto platformunda işlem ücretlerini ve depolama maliyetlerini ödemek için kullanılır.

NEAR Protocol, topluluk tarafından işletilen bir bulut bilgi işlem platformudur ve düşük işlem hızları, düşük verim ve zayıf birlikte çalışabilirlik gibi rakip blok zincirlerini tıkayan bazı sınırlamaları çözmek için tasarlanmış olan bir katman-1 blok zinciridir. Bu, DApp’ler için ideal ortamı sağlar ve geliştirici ve kullanıcı dostu bir platform oluşturur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Haziran ayında NEAR, Ethereum cüzdanı MetaMask ile entegre olan ilk non-compatible EVM blok zinciri oldu. Ek olarak, NEAR topluluğu, Eylül ayında Portekiz’de gerçekleşecek olan “NEARCON” etkinliğine hazırlanıyor.

Fireblocks’dan kurumsal erişim

Ortaklık, BNY Mellon ve Credit Suisse dahil olmak üzere kurumsal müşterilerin NEAR’ın ekosistemine erişmesini sağlayacak. Aurora, Ref.Finance, Octopus Network ve diğer dApp’ler, NEAR ekosisteminde bulunan protokoller arasındadır.

NEAR Vakfı CEO’su Marieke Flament ortaklıkla yaptığı bir açıklamada, Near ekosisteminin “dijital varlık saklama ve takas çözümleri için güvenilir sağlayıcıları olarak Fireblocks’u seçen” birçok finansal kurumu memnuniyetle karşıladığını söyledi.

Fireblocks CEO’su Michael Shaulov ise büyük blok zinciri ekosistemlerinde DeFi’ye erişme konusundaki kurumsal iştahın gün geçtikçe daha da artacağını iddia ederek yeni entegrasyonun Fireblocks’un desteklenen blok zinciri ağını genişletmesini sağlayacağını belirtti. Bu, kurumsal müşterilerinin DeFi ve Web3’e daha fazla erişimi olacağı anlamına geliyor.

Fireblocks, dijital varlıkları taşımak, depolamak ve yayınlamak için kurumsal düzeyde altyapı sunuyor ve dijital varlıklarda 2 trilyon doların üzerinde güvence sağlayan platform 1.000’den fazla finansal kuruma hizmet veriyor. Ocak ayında E Serisi finansman turunda 550 milyon dolar toplayan Fireblocks, bu tur sırasında şirketin değerlemesini 8 milyar dolara çıkardı.

Near fiyat hareketi

Ağın aynı adı taşıyan yerel token’ı, platformun kurumsal desteğinin artmasının ardından bugün yüzde 16’nın üzerinde fırladı. Yazım sırasında 4,12 dolardan işlem gören NEAR token, son iki hafta içerisinde ise neredeyse yüzde 32’lik br artış yaşamıştı.

NEAR Protocol

Ancak çoğu altcoin gibi, Ocak ayındaki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.44 dolardan yüzde 80 değer kaybeden altcoin, 747 milyon token’lık dolaşımdaki arzı ve 3.2 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?