Ekim 31, 2022

FIFA Dünya Kupası Bu Altcoin’in Fiyatını Yükseltiyor!


2022 FIFA Dünya Kupası’nın yaklaşmasıyla birlikte taraftar token‘ların da popülaritesi arttı. Bu artış ise Chiliz (CHZ) cephesinde hem günlük hem de haftalık grafikte yükseliş yarattı.

Kripto para piyasasında yaşanan düşüşe rağmen spor ve fan token‘lar yükseliş kaydetti. Chiliz ise son 24 saatte ortalama %15 arttı ve yükselişe öncülük etti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CHZ son 24 saatte %15,7 arttı. Son bir haftaya kıyasla çok daha iyi bir tablo çizdi ve %24,56 arttı. CHZ fiyatı token aşına 0,2251 dolar. Toplam piyasa değeri ise 1,33 milyar dolar civarında. Ekim ayındaki genel performans ise 230 milyon dolarlık artışı temsil ediyor.

Chiliz fiyat tahmin

24 saateki fiyat artışı göz önüne alındığında, Chiliz kazançlarda piyasa değeri açısından ilk 100 kripto varlık arasında lider oldu. CHZ’yi %6,03 kazançla Trust Wallet Token (TWT) ve %4,55 ile Quant (QNT) takip ediyor.

CHZ token

Chiliz, Dünya Kupası Öncesi Yükseliyor

2022 FIFA Dünya Kupası 20 Kasım’da Katar’da başlayacak. Özellikle etkinlikten 21 gün önce spor ve taraftar faaliyetlerinde artış görüldü. Bu artış, fan token’lara da yansıdı.

Chiliz, sporseverlere daha fazla temsilcilik sağlamayı amaçlıyor. Ve yakından takip ettikleri espor organizasyonlarını, takımlarını ve sporları yönetmelerine yardımcı olmayı amaçlayan tokenize bir platformudur. Özellikle 2022 FIFA Dünya Kupası yaklaştıkça CHZ gibi token’ların performansının altcoin piyasasına kıyasla daha iyi performans göstermesi olası.

Sonuç olarak 2022 FIFA Dünya Kupası heyecanı, fan token’larda ve sporla bağlantılı diğer varlıklar bir patlama yarattı. Bu varlıklar kripto para rallilerinin ön saflarında yer aldı ve son 24 saatte %23 artışla Arjantin Futbol Federasyonu Taraftar Tokeni (ARG) ve Portekiz Milli Takım Taraftar Tokeni (POR) dahil olmak üzere sahiplerine muazzam getiriler sağladı. %18.46, bu token’ların her iki milli takımı da Dünya Kupası’na katılacak.

Fan tokenler

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?