Facebook’tan Bitcoin Sansürü!

Sosyal medya devi Facebook Bitcoin hashtag’ini yasaklamaya başladı. Sosyal medya kullanıcıları Twitter aracılığıyla, Facebook’un Bitcoin içeriğini kaldırdığını ve bu tür yayınların geçici olarak gizlendiğini belirten bir uyarı aldıklarını bildirdiler. Rapora göre sosyal ağ, kullanıcılarını olası zararlardan “korumaya” çalışıyor.

Şikayetlere yanıt olarak, kripto topluluğu Instagram’da da benzer bir sansürün yaşandığını belirtti. Bununla birlikte, yasak belirli alanlara ve ülkelere özgü olabilir. Avrupa ve Asya ülkelerinde kullanıcılar herhangi bir sansürle karşılaşmıyor. Ayrıca Cardano, Ethereum, XRP ile ilgili hashtag’leri kullanan içerikler, sosyal ağda herhangi bir sorun yaşamıyor.

Ek olarak Facebook destekli Libra stablecoin hashtag’inin hala iyi çalıştığını düşünürsek, Bitcoin topluluğu doğal olarak bu apaçık sansüre tepki gösterme ihtiyacı hissetmiş olabilir. Kripto para topluluğu, sansürün Facebook’un dijital para birimi Libra ile ilgili olduğunu düşünüyor. Doğrudan bir rakip olarak Bitcoin içeriği, sosyal ağın 1 milyardan fazla kullanıcısına ulaşmayı azaltmak için sansürlenebilir. Bununla birlikte, Libra, önemli ortakları kaybettikten ve Avrupa Birliği gibi birkaç uluslararası kuruluş tarafından durdurulduktan sonra test aşamasında kalmaya mahkum görünen bir proje haline geldi.

Bitcoin ile ilgili içeriğin sansürü, son yıllarda kripto topluluğu için önemli bir sorun haline geldi. Facebook’a ek olarak YouTube, kripto yanlısı kanalları sansürlemekle de suçlanıyor. Facebook’un Bitcoin’e karşı düşmanlığının en olası nedeni, platformundaki kripto para dolandırıcılığı olabilir. Bilmeyenler için birkaç ünlü isim sosyal medya devine karşı, isimleri ve fotoğraflarını kullanan dolandırıcı reklamlarını kaldıramadığı için dava açtı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.