Ethereum Merge Tarihinin Onaylanması Ralliyi Tetikledi!

Uzun zamandır beklenen “Ethereum Merge” tarihi nihayet onaylandığı için Ethereum Perşembe günkü işlem seansında 1.700 dolarlık seviyenin üzerine çıktı. Ethereum Vakfı tarafından yayınlanan bir blog yazısı, etkinliğin 6 Eylül’de başlayacağını ve 10 ile 20 Eylül arasında tamamlanacağını belirtti. Öte yandan Bitcoin de 22.000 dolara yaklaşmaya devam ederken marjinal bir şekilde yükselmeye devam ediyor.

Bitcoin Teknik Analiz

Bitcoin (BTC) tarafında işler oldukça karmaşık ilerlese de Perşembe günü bir toparlanma kaydedildi ve fiyat yükseldi. 21.789 dolar seviyesine kadar yükselen BTC, önemli bir direnç seviyesini de aşmış görünüyor. Söz konusu direnç seviyesi 21.600 dolarda yer alıyordu ve bu hafta birkaç kırılma girişimine rağmen çoğunlukla sabit kalmıştı.

Bitcoin teknik analiz

cHaber hazırlanırken, boğaların önceki pozisyonları korumak yerine kârları güvence altına almayı seçmiş görünmesiyle, önceki kazançlar bir miktar hafifledi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, BTC/USD şu anda 21.662 dolardan işlem görüyor, bu seviye önceki seansa göre yüksek olsa da gün içindeki en yüksek seviyenin 100 dolar altında. Bugünkü ralli, 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamanın aşağı yönde eğilim göstermeye devam etmesine rağmen kaydedildi.

Ethereum Teknik Analiz

Ethereum bugün bir kez daha 1700 dolarlık seviyenin üzerine yükselmeyi başardı ve dikkatleri üzerine çekti. ETH/USD paritesi, piyasaların Ethereum Merge ile ilgili en son haberlere tepki vermesiyle, bugünkü seansta gün içi en yüksek seviyesi 1.712 dolara kadar yükseldi.

Çarşamba günü geç saatlerde yayınlanan bir blog yazısında, Ethereum Vakfı, “Yıllarca süren sıkı çalışmanın ardından, Ethereum’un hisse kanıtı yükseltmesi sonunda gerçekleşiyor! Tüm genel test ağlarının başarılı bir şekilde yükseltilmesi artık tamamlandı ve Birleştirme, Ethereum ana ağı için planlandı”. Söz konusu geçiş 6 Eylül’de başlayacak ve 10-20 Eylül tarihleri arasında sona erecek.

Ethereum teknik analiz

Duyurunun bir sonucu olarak, Ethereum, göreceli güç endeksi (RSI) de tırmanırken, direnç seviyesinden 1.705 dolardan aşıldı. RSI, 49.50’de tavanını geçti ve yazı yazarken, 18 Ağustos’tan bu yana en güçlü seviyesi olan 50.85’te seyrediyor.

Bugünkü ralli devam ederse, trader’lar muhtemelen 1.800 dolar seviyesine yakın bir çıkışı hedefleyeceklerdir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : News.Bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.