Nisan 10, 2023

Ethereum Kullanıcıları Ağı Terk Ediyor: İşte Yeni Tercihleri!


BNB Smart Chain ve Ethereum, blockchain dünyasının en popüler iki zinciri olarak da biliniyor. Son zamanlarda verilere göre BNB, ETH’den zincir performansı açısından daha iyi durumda.

BscScan verileri, BNB Smart Chain’in günlük olarak 2,5 milyon ila 5 milyon aralığında işlem gerçekleştirdiğini tespit etti. Nitekim 31 Mart – 6 Nisan haftasında ortalama işlem sayısı 3,38 milyon olarak gerçekleşti. Böylece, aynı haftalık dönemde 20 milyondan fazla işlem gerçekleştirilmiş ve zincire yerleştirilmiştir.

BNB Chain tarafından paylaşılan bir tweet, haftalık aktif kullanıcı sayısının 3,67 milyon olduğunu, günlük ortalama aktif kullanıcı sayısının ise 1,21 milyon civarında seyrettiğini ortaya koydu.

bnb smart chain

Öte yandan, Ethereum ağının rakamları nispeten yetersizdi. Etherscan’dan alınan veriler, son zamanlarda Ethereum blok zincirinde günlük olarak yalnızca 100 bin civarında işlem gerçekleştiğine işaret etti.

Messari, BNB Smart Chain’in kullanıcı tabanının şu anda Ethereum ağından daha büyük olduğuna işaret etti. İlk ağ 274 milyon kullanıcıya ev sahipliği yaparken, ikincisi yalnızca yaklaşık 226 milyon kullanıcıya sahip.

BNB Chain‘de kullanıcı sayısının artmakta olduğunu belirtmek de ilginçtir. Öte yandan Ethereum’da kullanıcılar ekosistemi terk etmeye devam ediyor. Messari’ye göre, BNB Smart Chain son 12 ay boyunca aylık ortalama %6 oranında kullanıcı kabul etti. Buna karşın Ethereum’un kullanıcıları ortalama %5 oranında azaldı.

Ancak token fiyatı performansı açısından ETH çok daha iyi durumda. ETH, Mart ayındaki en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık %36 artış gösterdi. Binance Chain’in yerel varlığı BNB ise en düşük seviyesinden bu yana yalnızca %18 civarında artış gösterdi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Watcher.guru

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?