Kasım 18, 2023

Ethereum Grafiğinde Altın Kesişim Müjdesi: Fiyat Fırlayabilir!

Ethereum, mevcut direnç üzerinde direkt bir retle karşı karşıya kaldığı için Nisan 2023’ün en yüksek seviyelerini kırmakta zorlanıyor. Fiyat o zamandan bu yana dik bir iniş eğilimini sürdürüyor ve bir süredir yükselmeye çalışan satın alma baskısını eziyor. Bununla birlikte, trend şu anda düşüş yönüne geriledi. Bu nedenle ETH fiyatının daha sert düşeceğine ve acil destek yoluyla kırılacağına inanılıyor.

Ethereum fiyatının diğer bazı altcoin‘lerle birlikte yeni bir yükselişe geçeceğine ilişkin tahminler de bir hayli yüksek. Teknik veriler bir düzeltmeye işaret ediyor, ancak ‘altın kesişimin’ gerçekleşmek üzere olduğu beklentisi fiyatı yükselteceğine inanılan en önemli detay.

ethereum grafiği

Yukarıdaki grafikte görüldüğü üzere, Ethereum fiyatı altın kesişim yaklaşırken yeni bir yükselişe hazır gibi görünüyor. 50 günlük MA ve 200 günlük MA, ETH fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilecek, ancak yalnızca kısa vadede yükseliş eğilimi gösterebilir. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere fiyatın 2100 doların üzerindeki seviyeleri yeniden kazanacağına inanılıyor ve bunun ötesinde boğaların zayıflaması bekleniyor. Hacimdeki düşüş ve fiyatın 2000 doların altına inmesi düşüş iddiasını doğruluyor.

Ayrıca, RSI da düşüş eğiliminde, bu da fiyatın düşüş etkisi altında kaldığını gösteriyor. Bu nedenle, altın kesişim fiyatı yükseltebilir, ancak daha uzun vadeli bakıldığında, eğilim biraz düşüş yönünde. Bazıları Ethereum fiyatının Mart-2020 benzeri bir çöküş yaşayabileceğine inanırken, diğerleri de 1000 doların altına düşeceğini varsayıyor. Bu arada, kısa vadede, ETH fiyatı 2000 doların üzerine çıkma ve 2023 için yeni zirveleri işaretleme konusunda kendinden emin görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.