Elon Musk’ın Desteği Meme Coin’in Fiyatını %35 Yükseltti!

Dogecoin (DOGE) fiyatı, Tesla CEO’su Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta DOGE’ye desteğini yinelemesinin ardından güçlü bir ralli gösterdi. Fiyat, güçlü bir alım baskısının ardından bir haftada %35’ten fazla yükseldi. DOGE fiyatı 0,051 dolardan 0,077 dolara fırladı.

Dikkat çekecek bir şekilde, Dogecoin son 24 saat içinde muazzam bir ticaret hacmi yakalamayı başardı ve bu da fiyatta %12’lik bir ralliye yardımcı oldu. Bununla birlikte, Dogecoin şimdi 0,082 dolarda bir ‘dönüm’ noktasına ulaşıyor ve bu seviye, önümüzdeki haftalarda bir yükseliş veya düşüş momentumunun gidişatını belirleyecek.

Dogecoin Fiyatı Dönüm Noktasına Ulaştı

Dogecoin, Mayıs ayından bu yana uzun bir süredir 0,08 dolar seviyesinin yakınında işlem görüyordu. Ayrıca boğalar, Dogecoin’in günlük 50-EMA bariyerini 0,082 dolardan test etmeye devam edebileceği 0,073 doları geçti. Böylece artık DOGE için dönüm noktası ortaya çıktı.

Koinfinans.com olarak belirttiğimiz gibi, DOGE fiyatı 0,082 dolardan dönüm noktasının üzerine başarılı bir şekilde çıkabilirse, boğalar fiyatı 0,1090 dolardan bir sonraki direnç seviyesine itmek için çaba gösterecek. Bununla birlikte, fiyat dönüş noktasının üzerinde istikrarlı bir sonuç bulamazsa, yükseliş tezi geçersiz olabilir. Bu, fiyatların 9 günlük üstel hareketli ortalama olan 0,068 doların altına düşmesine neden olacaktır.

Dogecoin USDT kripto para

Şu anda Dogecoin, satış baskısı ile karşı karşıya olduğu için 0,073 dolar seviyesinin üzerinde kalma mücadelesi gösteriyor. Bu nedenle, yatırımcıların Dogecoin’i ve yaklaşan düzeltmelerini yakından izlemesi gerekiyor.

Yaşanacak tüm gelişmelerden bağımsız olarak, DOGE fiyatı 0,082 dolardaki dönüm noktasının üzerine güçlü bir şekilde yükselirse, 0,1090 dolara toparlanacak. 0,1090 dolar seviyesi aynı zamanda yatay bir direnç bariyeri. Böylece yatırımcılar Dogecoin fiyatının burada yerel bir zirve yapmasını bekleyebilir.

Göreceli güç endeksinin (RSI), bu hafta görülen alımların artmasıyla güçlü bir şekilde yükseldi. RSI 56.37’de, son 24 saatte nöral bölgenin üzerinde hareket ediyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.