Elon Musk, Twitter Anlaşmasını Feshetti! – İşte Detaylar

Kripto dünyasında Dogecoin‘e olan ilgisiyle tanınan Elon Musk, bir süre önce Twitter’ı satın almak için teklif yapmış ve bu teklif kabul edilmişti. Bugün ise yeni bir gelişme yaşandı ve Musk’ın yaptığı teklifin feshedildiği duyuruldu.

Anlaşmanın feshedildiği haberleri sonrasında gözler Dogecoin’e kaydı ve fiyatta %4’e yakın kaybı görüldü. 0,069 dolardan işlem gören DOGE, son zamanlarda Elon Musk cephesinden gelen gelişmelere tepki vermiyor gibi görünüyor.

Elon Musk, avukatı tarafından Twitter’a gönderilen bir mektupla Cuma günü geç saatlerde anlaşmayı iptal ettiğini açıkladı. Dünyanın en zengin insanı, bu yılın başlarında Twitter’ı 43 milyar dolara satın almayı teklif etmişti.

Mektupta, platformdaki spam ve sahte hesapların değerlendirilmesinde Twitter’ın açıklama eksikliğine atıf yapıldı. Koinfinans.com olarak sizlere daha önce aktardığımız üzere Tesla CEO’su, aynı endişeler nedeniyle Mayıs ayında Twitter anlaşmasını duraklatmıştı.

Dünyanın en büyük meme coin‘i, Elon Musk’ın Dogecoin’in Twitter’a potansiyel entegrasyonunu sağladıktan sonra, anlaşmanın ilk duyurusunda önemli ölçüde toparlandı.

Elon Musk, anlaşmadan önce bile meme coin’in sert bir savunucusuydu ve DOGE’un popülaritesindeki yükselişin en önemli isimlerinden birisi olarak kabul ediliyor. Ama bu etki azalıyor olabilir. Musk’s Boring Company‘den bazı ürünleri için Dogecoin’i kabul etmeyle ilgili yakın tarihli bir duyuru, token üzerinde sınırlı bir etki yarattı.

Twitter şimdi anlaşmayı takip etmek için Musk’a karşı yasal işlem başlatabilir ve bu da ikisi arasında uzun süreli bir yasal savaş başlatabilir. Elon Musk’ın en büyük destekçilerden birisi olduğu göz önüne alındığında, bunun Dogecoin fiyatları üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Elon Musk’a DOGE’u da içeren dolandırıcılık iddiasıyla ilgili ayrı bir dava da token üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir.

Sizce yaşanan bu olaylar Dogecoin’in fiyatını düşürecek mi yoksa meme coin tek başına gücünü korumayı başarabilecek mi?

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.