Düşüşü Fırsata Çevirmek! Piyasada Korku Hakimken Değerlendirilebilecek Kripto Paralar

0

Pazartesi günü, piyasada bir kan gölü yaşandı ve BTC’nin 30.000 doların altına düşmesiyle birlikte bugün de etkileri hissedildi. Satın almak için en iyi kripto para birimini arayanlar, dibin nerede olacağını tahmin etmek imkansız olduğu için kesinlikle gergin olacaklardır.

Bununla birlikte, deneyimli yatırımcılar, piyasa krizlerinin en fazla fırsatın bulunduğu dönem olduğunu biliyorlar.

Muhtemelen dünyanın en büyük değer yatırımcısı olan Warren Buffett, bir keresinde bu konuyla ilgili şu yorumu yapmıştı:

“Diğerleri açgözlüyken kork, onlar korkmuşken açgözlü ol.”

Korku ve Açgözlülük Endeksi’nde de olduğu gibi, mevcut piyasada inanılmaz derecede korku hakim. Ancak uzmanlara göre, şimdi pozisyonlara girebilir ve boğalar geri döndüğünde kâr edebilirsiniz. Bu içeriğimizde piyasada korku duygusu hakimken yatırımcıların değerlendirebileceği en iyi kripto para birimlerinden bazılarını sunuyoruz.

Bitcoin (BTC)

Mevcut değerlerde satın almak için en iyi kripto para birimini mi arıyorsunuz? Bitcoin’den başka bir yere bakmanıza gerek yok. Lider kripto para birimi ve en iyi yatırım varlıklarından biri olarak statüsü sorgulanamaz. Gerilemeye öncülük etse de, Bitcoin asla uzun süre düşüşte kalmıyor.

BTC’deki asıl sorun, piyasanın çok fazla kötü haber almış olmasıdır. Çin, Bitcoin konusunda sert davranarak madenciliği yasakladı ve ticari bankaları ve ödeme hizmeti sağlayıcılarını kripto hesaplarını kapatmaya çağırmasıyla Bitcoin’e oldukça acımasız davranıyor.

Satın almak için en iyi kripto para birimini arayan yatırımcılar, kesinlikle yatırımlarını koruyabilecek varlıkları tercih etmek isteyeceklerdir.

Temel olarak, bu, şaka kriptoları ve değeri olmayan varlıkları kovalamak için neredeyse hiç zaman olmadığı anlamına gelir. Satın almak için en iyi kripto para birimlerini arıyorsanız, önce piyasayı iyi analiz etmeli ve her bir para biriminin neler sunabileceğini incelemelisiniz. Burada da temel ve teknik analizler devreye girer.

Piyasanın düşüşe geçmesiyle Bitcoin, satın almak için en değerli kripto para birimini arayan yatırımcılar için en iyi umut olmaya devam ediyor. Varlık, olumsuz haberlerden geri dönme yeteneğini sürekli olarak göstermiştir ve bunu tekrarlayacağı düşünülmektedir.

Kusama (KSM)

Kusama, en popüler blockchain platformlarından biridir. Blockchain’in yerel tokeni KSM, yakın gelecekte değerli bir emtia haline gelebilir.

KSM geçen ay önemli ölçüde düştü. 195 dolar civarı sabit bir fiyatla, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 625.11 dolardan yüzde 50’nin üzerinde bir indirime sahip. Yine de, bu varlık için, geleceğin çok şey getireceği düşünülüyor.

Piyasanın sonunda toparlanacağını ve büyük sermayeli varlıkların tekrar yükseleceğini zaten biliyoruz. Öte yandan, en büyük büyümeyi görecek varlıklar; fiyatlarını daha da yükseltecek kullanım durumlarına sahip varlıklardır. KSM’yi bu kadar sıcak bir meta yapan da budur.

Polkaassembly ile ilgili ayrıntılar geçen hafta Kusama ağındaki ilk müzayedenin yakında başlayacağını duyurmuştu. Bu işlem Kusama’nın kardeş blockchaini Polkadot’u etkin bir şekilde birleştirerek Kusama geçiş zincirine hangi parachainlerin ekleneceğine karar verecek.

Müzayede kazananı bugün DeFi Karura olarak açıklandı ve ikinci müzayede kısa bir süre sonra başlayacak.

Bu tür haberler, Kusama ağının tam lansmanı için hazır olduğunu gösteriyor. Üzerinde projeler başlatıldığında KSM’nin kullanımının artacağı ve bunun da token’ın değerini artıracağı düşünülüyor.

Aave (AAVE)

DeFi’ye bağlı bir kripto para birimi satın almak isteyen herkes, blue-chip (ulusal olarak tanınan, köklü ve mali açıdan sağlam) varlıklara yatırım yaparak, daha iyi hizmet alacaktır. Bunu akılda tutarsak, Aave lending protokolünün token’ı olan AAVE’den daha fazla “deFi blue-chip” olan bir token bulunamaz.

DeFi Pulse verilerine göre, Aave şu anda en çok kullanılan DeFi protokolüdür ve toplam hacimde 10.04 milyar dolar kilitlenmiştir(bunun yüzde 20.4’ü DeFi’de kilitlenmiştir). Yazım sırasında AAVE, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 665.91 dolardan yaklaşık yüzde 70 düşüşle 210 dolardan işlem görüyor.

AAVE, Bitcoin gibi, DeFi’de pazar lideri olmaktan fayda sağlayacaktır. Bu AAVE’nin, toparlanma gerçekleştiğinde ve coin’ler kârlılığa döndüğünde fayda sağlamak için mükemmel bir konumda olacağı anlamına gelir. Ayrıca, güçlü bir kullanım alanı olan bir platforma bağlı olmasından da yararlanır – Aave, kuruluşundan bu yana DeFi’nin lideri olmuştur.

Binance Coin (BNB)

Binance Coin (BNB), dünyanın en büyük borsası olan Binance’in resmi coin’idir. Coin, şu ana kadar Binance ile olan bağları sayesinde şimdiye kadarki en etkileyici kripto varlıklarından biri haline geldi.

Bununla birlikte, BNB, Binance Smart Chain’in artan kullanımından da kazanç sağladı.

Uygulama geliştiricilerin Ethereum blockchaininde devam eden sorunlarla karşılaşmya devam etmesiyle Binance Smart Chain, Ethereum blockchaininin ana rakiplerinden biri haline geldi. Smart Chain’in artan oranda kullanımının, BNB’nin değerinde bir artışa neden olacağı tahmin ediliyor.

Bu, BNB’nin halihazırda piyasa değeri ile dünyanın en büyük kripto varlığı haline gelmesinin nedenlerinden biri olarak görülüyor.

Varlığın 2021 performansı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 691.3 dolardan yüzde 62’lik bir düşüş yaşamasına rağmen mükemmeldi.

Satın almak için doğru kripto para birimini ararken göz önünde bulundurulması gereken birkaç faktör vardır.

Bir coin’in geleceğini, geliştiricilerinin ne yaptığını ve onunla neler başarmayı planladığını düşünmelisiniz. Büyük sermayeli varlıklar, en yüksek değerlere sahip oldukları ve piyasa toparlandıkça yükü yönetenler olacakları için yatırımcılara fayda sağlama eğilimindedir.

Uzmanlar BNB’nin teknik özelliklerinin oldukça güçlü olduğunu ve daha büyük kazançlara hazırlanırken stok yapmak için mükemmel bir varlık olduğunu düşünüyorlar.

Tete Fuel

Theta Fuel, blockchain destekli bir video dağıtım hizmeti olan Theta Network’ün iki token’ından biridir. Theta, kullanıcıların içerik izlemesine ve videoları diğer kullanıcılarla paylaşmasına olanak tanır. Kullanıcılar buna karşılık, token kazanırlar.

TFUEL de diğer birçok token gibi; 0.68 dolara ulaştığı Mayıs ayı zirvesinden bu yana serbest düşüşte. Mevcut fiyatı 0.42 dolar olan varlık, tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 38 aşağıda işlem görüyor ki bu düşüş diğer kripto varlıklarının ne kadar düştüğü göz önüne alındığında hiç fena değil

TFUEL çok umut verici bir projedir ve geçmiş performans bunu kanıtlamıştır. Theta ağı, 30 Haziran’da Mainnet 3.0 lansmanı için ayarlandığından platform etrafında çok fazla heyecan var. Birçok platform token’ı gibi, artan benimsenmenin, TFUEL’in artışına sebep olacağı beklenmektedir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın