Dogecoin Fiyatı Bu Üç Nedenden Dolayı Artabilir

Dogecoin, bir meme coin olarak tanıtılmasına rağmen günümüz altcoin’leri arasında en dikkat çekenlerden biri. DOGE, temelde hala şaka amaçlı çalışsa da yatırımcıların sepetinde yer almaya devam ediyor. Peki yatırımcılar DOGE varlıklarına neden güveniyorlar? İşte dikkat çeken önemli nedenler.

Dogecoin her ne kadar son zamanlarda popüler olsa da aslında eski sayılacak bir kripto varlık. Bu özelliğine rağmen ilk 10’da kalmayı başaran ilk nesil varlıklardan birisi. Bitcoin Cash ve Litecoin gibi daha güçlü rakipleri olsa da üstün gelen taraf olmayı başardı.

2022 yılında yaşanan ayı piyasasında da görece güçlü kalan Dogecoin, bu performansını koruyabilecek mi?

Elon Musk ve Dogecoin

Sepetinde Dogecoin bulunduran yatırımcıların öncelikli güvencesi Elon Musk olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır. 2021 yılında yaşanan rallinin mimarlarından olan Musk, etkili isimlerden birisi olmaya devam ediyor.

28 Ocak 2021’de Vogue dergisini Dogue başlığıyla yayınlayan Musk, ilgiyi toplamayı başarmıştı. DOGE fiyatındaki rallinin etkisiyle DOGE katili birçok rakip çıkmış ve rekabeti kızıştırmıştı.

Twitter’ı satın almasının ardından Dogecoin spekülasyonlarının da artması alandaki heyecanı arttırdı. Elon Musk, Twitter ve DOGE entegrasyonunu gerçekleştirirse büyük bir ralli olmaması için pek de bir neden yok.

Dogecoin ve Elon Musk

Piyasa Duyarlılığı

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Santiment’e göre Dogecoin, Mayıs 2021’de altcoin için yapılan Google aramalarının sayısının çok gerisinde kaldı. Mayıs 2021’de DOGE tüm zamanların en yüksek arama seviyesine ulaşmış ve dikkat çekmişti.

Ayrıca, DOGE’un söz konusu dnemde sosyal hakimiyeti %40 oranındaydı. Ancak 2022’nin son çeyreğinde bu oran %14’e kadar geriledi. Santiment’e göre bu durum ‘birikim aşamasını’ temsil ediyor olma ihtimaline sahip.

Blockchain’in İşlevselliği

Ethereum’un hisse kanıtına geçişiyle birlikte, iş kanıtı kullanan en büyük ikinci oyuncu Dogecoin oldu. Güçlü bir madenci kitlesinin yanı sıra ETH madencilerinin de ilgisini çeken blockchain, büyük bir avantaja sahip.

Ağın yıllardır sorunsuz çalışması da dikkate değer bir detay. Bu işlemler hızlı gerçekleşmenin yanı sıra düşük ücretler de sunmaya odaklandı.

Bitcoin, işletim modeli nedeniyle dijital altın haline geldi. Dogecoin ise günlük yaşamın merkezi olmayan parası olmak için seçilen kripto para birimi adayı.

Sonuç olarak Dogecoin fiyatı 1 dolarlık seviyeye ulaşmadan önce kripto para dünyasında birçok şeyin değişmesi gerekiyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.