Elon Musk’ın Tweet’i Heyecanlandırdı: O Meme Coin Kabul Edilebilir!


Yakın zamanda Twitter’ı satın alan Elon Musk, Twitter 2.0 olarak tanımladığı aşamayı tanımladı. Musk, ödemeleri tamamen Twitter 2.0’a entegre edeceğini duyurdu. Söz konusu ödemeler olunca Dogecoin (DOGE) topluluğu büyük bir heyecana sahip. Sonuç olarak fiyat %19,4 oranında artış kaydetti.

Twitter’ın yeni CEO’su Elon Musk, 27 Kasım’da Twitter 2.0’a ilişkin detayları açıkladı. Söz konusu tanıtımda birtakım önemli detaylar da yer aldı.

Elon Musk Dogecoin ‘den hiç bahsetmemiş olsa da, bazı yatırımcıların DOGE’un bir şekilde dahil olacağına dair umutlu olmalarını engellemedi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Dogecoin fiyatı söz konusu tweet’in ardından %19,4 oranında arttı. Nitekim fiyat bir süre sonra duruldu ve hafif gerileme kaydetti.

Twitter ve Dogecoin İddiaları

Musk’ın Twitter 2.0 vizyonunun bir parçası olarak listelenen diğer planlar arasında “Eğlence Olarak Reklam”, “Video”, “Şifreli DM’ler”, “Uzun Biçimli Tweetler” ve “Blue Verified’ın Yeniden Başlatılması” yer alıyor.

Dogecoin Twitter iddiası

Sunumlarda görüldüğü kadarıyla Musk, şirketi devralmasının şimdiden bir etki yarattığını yer aldı. Twitter, “yeni kayıtlar” ve “aktif dakika” açısından en yüksek seviyesine ulaştı. 2021’in aynı yedi günlük dönemine kıyasla geçen hafta sırasıyla %86 ve %30 artış görülebiliyor.

Popüler teknoloji yazarı Jane Manchun Wong, Twitter’ın kripto para yatırma ve çekme işlemlerini destekleyen bir cüzdan üzerinde çalıştığını iddia etti. 27 Ekim’de paylaşılan iddia büyük bir karşılık bulmuş ve Dogecoin fiyatında %40 artışı tetiklemişti.

Jelurida’nın kurucu ortağı Lior Yaffe geçtiğimiz günlerde Elon Musk Dogecoin’i Twitter’a entegre etse bile bunun akıllıca bir karar olmayacağını söyledi.

“Twitter etrafında bir ödeme sistemi oluşturmayı başarsalar bile, güvenlik, gizlilik, akıllı sözleşmeler ve ölçeklendirme açısından Dogecoin’den çok daha iyi blok zinciri çözümleri var.”

TideFi’nin CEO’su ve kurucu ortağı Daniel Elsawey de kısa süre önce entegrasyon mümkün olsa da Twitter’daki faydasının kesinlikle ödemelerle sınırlı olacağını söyledi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : CoinTelegraph

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?