Cardano Kurucusundan Dogecoin Yorumu!


Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Dogecoin‘in sosyal medya platformuyla birleşme olasılığı olduğunu dile getirdi. Hoskinson Dogecoin fikrini bir tweet’te duyurdu ve şunları söyledi:

“Artık Twitter’ın Elon Musk’ın kontrolü altında, Dogecoin’i platforma bir şekilde entegre etmesi büyük bir olasılık.”

Karışık Tepkiler Geldi

Hoskinson’ın paylaşımı, hem Dogecoin hem de Cardano topluluğundan çok sayıda tepki çekti. Birçok DOGE meraklısı, kripto para biriminin Twitter ile birleşme olasılığı konusunda heyecan duyduğunu dile getirdi. Ancak, bazı Cardano yatırımcıları, Hoskinson’ın ADA yerine DOGE’yi savunmasından rahatsız oldu. Dahası Hoskinson’dan ADA’yı Twitter ile birleşmeye zorlamasını istediler.

Hoskinson: Dogecoin, Cardano Sidechain’i Olmalı

Hoskinson’ın takipçilerinden biri, Dogecoin’in bir Hisse Kanıtı (PoS) veya Faydalı İş Kanıtı (PoUW) algoritmasına geçip geçmeyeceği konusunda fikrini sordu. Kullanıcıya yanıt veren Hoskinson, Dogecoin’in Cardano’nun bir yan chain’i (sidechain) olmasını önerdi. Cardano kurucusu, Hoskinson, böyle bir şeye destek vereceğini ve geçişi ücretsiz sağlayabileceğini belirtti. Ayrıca, akıllı sözleşmeler de ekleyeceğini de belirtti.

Dogecoin Cardano yorumu

Musk Twitter’ı Satın Alırken DOGE Yükseliyor

Dogecoin’in fiyatı, Elon Musk’ın Twitter’ın kontrolünü ele geçirdiği haberini takiben önemli bir ralli kaydetti.

Koinfinans.com daha önce bildirdiğimiz üzere, Dogecoin geçen hafta %70’in üzerinde kazanç elde ederek haftanın en çok kazananlar listesinde bir numara oldu.

[irp posts=”68574″ ]

Dogecoin yatırımcıları, Musk’ın sosyal medya platformunu satın almasının ardından kripto para biriminin Twitter’ın bir parçası olacağına inanıyor. Musk, Dogecoin’in yaygın olarak benimsenmesini her zaman destekledi. Ayrıca kendisine bağlı işletmeler arasında Dogecoin için destek ekledi. Dahası Musk’ın kripto para birimiyle ilgili tweet’leri, geçtiğimiz yıl DOGE’yi tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.73 dolara itti. Bu eğilim devam edecek mi hep birlikte göreceğiz.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?