Ocak 17, 2023

Dogecoin 1 Doları Hedefliyor Ancak Bir Problem Var


Dogecoin topluluğu uzun bir süre “DOGE aya, marsa, uzaya” vb. söylemlerle ilgiyi üzerlerinde toplamayı başardı. Nitekim bu söylemler gerçek hayatta pek bir karşılık bulmadı. Topluluk yaşanan tüm gelişmeler ve aradan geçen zamanı örnek göstererek 1 dolarlık seviyenin artık gelmesini gerçekçi bir şekilde bekliyor.

Peki bu beklenti ne kadar doğru? Hatta daha spesifik bir soru sorulması gerekirken meme coin’in fiyatı 2025 yılına kadar bu hedefe ulaşabilir mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 1 dolarlık seviye Dogecoin topluluğu için birincil hedef olmuştur. Nitekim ABD’den gelen son TÜFE verilerine rağmen DOGE fiyatı 0,10 doların dahi üzerine çıkamadı. Bu nedenle 1 dolarlık seviyenin bir süre daha “hayal” olduğunu söylemek hatalı olmayacaktır.

Dogecoin 2025’ten Önce 1 Dolara Ulaşabilir mi?

Dogecoin, Mayıs 2021’deki en yüksek popülerliği sırasında zirve seviyesi olan 0,73 dolara ulaşmak için Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteğini aldı. Milyarderin tweetleri, röportajları ve televizyon şovları fiyatına değer katarak endekslerde daha da yükselmesini sağladı.

Bu Meme Coin'lere Borsadan Yeni Destek Geldi: Fiyat Hareketlendi!

Bu “zirve popülerliği ” bir daha gelmesi pek olası değil. Çünkü meme coin‘in hype’ı sönmüş gibi görünüyor. Buna ek olarak Musk, son birkaç aydır DOGE hakkında tweet atmayı nispeten bıraktı. Bu da işleri zayıflatan bir diğer unsur oldu.

Dogecoin

DOGE-1 uzay görevi ve Twitter’ın Dogecoin entegrasyonu ihtimali ise fiyattaki bu gidişatı değiştirebilecek önemli bir unsur. Ancak bu gelişmelerin de belirli bir sınırı bulunuyor. Twitter’dan gelecek bir entegrasyon da benzeri şekilde sonsuz bir etki yaratmayacaktır.

Bu gelişmeler muhtemelen gündemdeki yerini birkaç günden fazla olmayacaktır. Bu nedenle Dogecoin’in daha güçlü bir trende ihtiyacı var. Bu nedenle bu tür kısa vadeli gelişmeler 1 dolarlık fiyat hedefine ulaşmaya yeterince yardımcı olmayacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?