Nisan 28, 2022

Dikkat Çeken Anket: “Kripto Geleneksel Yatırımları Solladı mı?”

Kripto trade platformu Bitstamp tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, kripto paralar önümüzdeki on yıl içerisinde benimsenmesini en üst seviyeye çıkarmaya hazırlanıyor. Bitstamp, 2022 Küresel Dijital Varlıklar Nabız Anketi’nin erken ön izlemesinde 23 ülkeden kripto trendlerini yayınladı.

Küresel çapta hizmet veren Bitstamp borsası, kriptoya olan küresel güven seviyesini ölçmek için 28.000’den fazla yatırımcıyla bir anket çalışması gerçekleştirdi. Anket, kurumsal yatırımcıların %88’inin ve perakende yatırımcıların %75’inin kriptonun on yıl içinde ana akım olarak benimseneceğine inandığını gözlemledi.

Rapor ayrıca, kurumsal yatırımcıların %80’inin kripto varlıkların geleneksel yatırım araçlarını geçeceği konusunda hemfikir olduğunu da ortaya koydu.

Yatırım uzmanlarının %71’i ve günlük yatırımcıların %65’i ise kripto paralara güvendiklerini belirterek, bir varlık sınıfı olarak dijital para birimine olan güven seviyelerinin özellikle yüksek olduğu görülüyor. Bununla birlikte, güven seviyeleri, düzenlemelerin endişe kaynağı olmaya devam ettiği gelişmiş pazarların aksine, gelişmekte olan pazarlarda belirgin şekilde yüksektir.

Bitstamp, geleneksel finansal sisteme güvenin düşük olduğu bölgelerde, örneğin gelişmekte olan ekonomilerde, %79, daha gelişmiş finansal piyasalarda ise %62’sine kıyasla kripto varlıkların daha güvenli olduğu ortaya koydu.

Kripto varlıklar küresel bir benimsemeye doğru ilerlerken, kripto tabanlı girişimler bu belirsiz ekonomik zamanlarda çekiş kazanıyor. Bu tür girişimler, büyük yatırımlar alan sektörün yeni yüzü haline gelmeye devam ediyor.

Yatırımcılar Kripto Girişimlerini Dikkatle İzliyor

PitchBook Data Inc.’in verilerine göre, 2022’nin ilk çeyreğinde kripto endüstrisine 5 milyar dolar yatırım yapıldı. Bu, geçen yılın dönemine göre iki kat artış anlamına geliyor. Bazı faktörlerin bu loft fonlarını caydırması bekleniyordu, ancak şimdilik bunu gerçekleşmedi. Şirketlerin yüksek değerlemeleri ve küresel pazar kaygısı, bu kripto çılgınlığı pazarındaki yatırımcılar tarafından şimdiye kadar göz ardı edildi.

Bu bağlamda, Genesis Global‘in piyasa iç görüleri başkanı Noelle Acheson şunları söyledi:

“Teknoloji finansmanının diğer bazı alanlarında fonlar kurumaya başlıyor – bazı halka arzlar ve vade çizelgeleri azalıyor. Bazı şirketler destekçi bulmakta zorlanıyor. Ancak kriptoda bunu henüz görmüyoruz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.