Deutsche Bank Analiz Etti: “Bitcoin Fırlayabilir!”

Deutsche Bank‘te görevli araştırmacılar, Bitcoin (BTC) fiyatının aylarca süren kaybetme serisine rağmen 2022 yılı bitirmek için %40 kadar yükselebileceğini öne sürdü.

BNN Bloomberg tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre Deutsche Bank analistleri Marion Laboure ve Galina Pozdnyakova, Bitcoin grafik modellerinin geleneksel borsalara benzediğini belirtti.

S&P 500’ün Ocak seviyelerini yeniden yakalayacağına dair tahmin yapan analistler, bu tahminleri ile BTC’nin 28.000 dolara geri çıkabileceğini belirtti.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, analistler, De Beers şirketi tarafından yapılan başarılı markalaşmaya dikkat çekerek kripto paraların altından çok elmas gibi olduğu yorumunu da ekledi.

“Bir üründen ziyade bir fikir pazarlayarak, son seksen yıldır hakim oldukları, yılda 72 milyar dolarlık elmas endüstrisi için sağlam bir temel oluşturmayı başardılar. Elmaslar için doğru şeyler, Bitcoin dahil birçok mal ve hizmet için de geçerlidir.”

Laboure ve Pozdnyakova, kripto para birimlerinin karmaşık ve geleneksel olmayan doğası nedeniyle Bitcoin fiyatının ralli yapması konusunda herhangi garanti olmadığı konusunda uyararak görüşlerini tamamladı.

Kripto para fiyatlarını istikrara kavuşturmak zor çünkü kamu sermaye sistemindekiler gibi ortak değerleme modelleri yok. Ayrıca, kripto piyasası oldukça parçalanmış durumda. Sistemin karmaşıklığı nedeniyle kripto serbest düşüşü devam edebilir.”

Haber hazırlanırken, Bitcoin son 24 saatte yüzde %1,6 yükselişle 19.400 dolar civarında işlem görüyordu. BTC’nin en son 12 Haziran’da görülen bir fiyat olan 28.000 doları tekrar ziyaret etmek için mevcut seviyelerden %41.5 artması gerekiyor.

Bitcoin

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.