Altcoin Sherpa Duyurdu: “Çöküş Geliyor, Bu Coin’leri Sattım!”


Son güncellenme : 22.10.2022 - 12:11

Popüler kripto stratejisti Altcoin Sherpa, Fantom (FTM) ve Bitcoin‘in de yer aldığı bir liste paylaştı. Analist, listede yer alan coin’lerin büyük bir çöküş yaşayabileceği konusunda uyardı.

Twitter hesabında paylaşım yapan Altcoin Sherpa, Fantom‘un çökme ihtimaliyle karşı karşıya olduğunu açıkladı. Analiste göre FTM oldukça kötü durumda ve henüz dip fiyat belirtisi göstermedi.

Fantom FTM analiz
Altcoin Sherpa, Fantom (FTM) fiyat analizi

Merkezi olmayan bir türev borsası olan Injective Protocol (INJ) de analistin listesinde yer alıyor. Altcoin Sherpa’ya göre INJ de bir düşüş trendi içerisinde yer alıyor. Mevcut satış baskısı eğilimi, sonuç olarak yatırımların çekilmesiyle sonuçlanacaktır.

“Çoğunlukla 2,02 dolar civarında pozisyon almıştım ve şu an zarardayım. Zirvedeyken satış yapmadım. Ancak altcoin fiyatında bir yükseliş olursa şaşırmam. Şu an görünüm satış baskısı üzerine kurulmuş gibi görünüyor. 1,80 dolarlık alandaki giriş aslında karlıydı.”

Injective Protocol (INJ) coin analizi

Analistin radarindaki diğer altcoin, merkezi olmayan uygulama (DApp) platformu Near Protocol (NEAR). Analist, mevcut fiyat direncinin zayıf olduğunu ve daha da düşebileceğini belirtti.

“NEAR bir süredir göz ardı kaldı ancak mevcut alanın çok şüpheli olduğunu düşünüyorum. Altcoin fiyatı burada kalmalı ya da bence 2 doların orta/düşük seviyelerine gidecek.”

Near Protocol (NEAR) altcoin fiyat analizi

Altcoin Dünyasının Yanı Sıra Bitcoin de Çökebilir

Analizlerini Bitcoin‘le sonlandıran Altcoin Sherpa, fiyatın daha fazla düşeceğini tahmin ettiğini paylaştı. Analist önceki modellere dayanarak yeniden bir test aşaması olacağına inandığı üç seviyeyi paylaştı.

“İşte her iki yönde de bazı yüksek zaman dilimi seviyeleri. Bence 16.000, 14.000 ve 12.000 dolarlık alanlara odaklanmalısınız. Bunun o düşük seviyelere ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyorum ama düşerse hazırlıklı olmanız gerektiğini düşünüyorum.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?