Nisan 15, 2020

Çin’in Dijital Parasının İlk Görüntüleri Yayınlandı Mı?

Sosyal medya kullanıcıları, Çin’in çok beklenen merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) pilot sürümünün ekran görüntülerine ulaştıklarına inanıyorlar. Dünden bu yana dijital yuan için oluşturulan cüzdan uygulamasının varsayılan bir pilot versiyonunun ekran görüntüleri sosyal medyada dolaşıyor.

Görüntüler, Çin’de DC / EP (dijital para birimi / elektronik ödeme) olarak bilinen CBDC’nin, pilot uygulma da bulunan dört devlet bankasından biri olan Çin Tarım Bankası tarafından nasıl test edildiğini gösteriyor.

Pilot projelerin Shenzhen ve Suzhou şehirlerinde başladığına inanılıyor, ancak WeChat kullanıcıları Xiongan ve Chengdu’ya da genişletilebileceklerini belirtti.

Görüntüler ortaya çıktığından beri, bir teknoloji yatırım şirketi olan Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham’ın bir dizi tweetinde yer aldı. Graham, uygulamayı ilk elden de gördüğünü söyledi.

Decrypt’e konuşan Graham, uygulamanın bir cüzdan özelliğinde ki transfer seçeneklerinin ve bir QR kod tarayıcısını kullanıldığını belirtti. Ayrıca birçok modern akıllı telefonda yer alan bir özellik olan NFC teknolojisinin kullandığını da söyledi. Çin’de yaygın olarak kullanılan birçok akıllı kart okuyucusu da NFC teknolojisine sahiptir. Graham ayrıca ilk izlenim olarak oldukça iyi olduğunu da ekledi.

Ayrıca ekran görüntüleri hakkında yorum yapan Binance CEO’su Changpeng Zhao, Çin’in merkez bankası dijital para birimi için görüntülerdeki “yürütme hızına” dikkat çekti.

Paylaşılan görüntüler doğru ise COVID-19 krizine rağmen dijital yuanın gelişimi hız kesmeden devam ediyor diyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.