Kasım 18, 2023

ChatGPT Gaz Ücreti Artan Ethereum’a Karşı En İyi Altcoin’leri Analiz Etti!

Ethereum gaz ücretleri geçtiğimiz ay sürekli arttı ve ağdaki katılımcıların farklı alternatifler aramasına neden oldu. 15 Ekim’deki verilere gas ücreti 1,5 dolarken, 17 Kasım’da 6,35 dolara yükseldi. CryptoQuant’a göre kullanıcılar tek bir günde ETH gaz ücreti olarak 6,9 milyon dolara varan bir ödeme dahi yaptı. ChatGPT ise yükselen gaz ücretlerine karşı en iyi altcoin alternatiflerini derledi.

ethereum grafiği

BNB Chain

ChatGPT’nin ilk seçimi, kripto para borsası Binance tarafından oluşturulan bir katman-1 blok zinciri olan BNB Chain (BNB) oldu. İlginç bir şekilde, Ethereum gaz ücretleri artmaya başladığından beri BNB’nin fiyatı geçen ay %14,66 arttı.

Binance Smart Chain, düşük işlem ücretleri ve hızlı onay süreleriyle de tanınıyor. Binance Chain ile paralel olarak çalışır ancak akıllı sözleşme işlevselliği kazandırmaktadır. BNB, Binance Smart Chain’in yerel kripto para birimidir ve işlem ücretlerini ödemek ve çeşitli merkeziyetsiz uygulamalara (DApp’ler) katılmak için kullanılabilir. Binance Smart Chain’in yüksek verim ve düşük ücretlere öncelik veren mimarisi, onu Ethereum’a alternatif arayan kullanıcılar için cazip bir seçenek haline getiriyor.

-ChatGPT

Solana (SOL)

Solana (SOL) yılın en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmayı başardı ve ChatGPT’nin daha verimli gaz ücretleri için ikinci seçimi olarak dikkat çekti. Yerel tokenı SOL, aylık %136’lık meteorik kazançla basın saatine göre 56,13 dolardan işlem görüyordu.

Solana, yüksek işlem hacmi ve düşük işlem maliyetleriyle dikkat çekmeye devam ediyor. Ölçeklenebilirliği artırmak ve işlem onay sürelerini azaltmak için Proof of History (PoH) adı verilen benzersiz bir mutabakat mekanizması kullanıyor. Solana, merkezi olmayan uygulamalar için hızlı ve uygun maliyetli bir platform sağlamayı amaçlamaktadır. Büyüyen ekosistemi, Ethereum’a göre performans avantajlarından yararlanan çeşitli projeleri ve merkezi olmayan borsaları (DEX’ler) içeriyor.

– ChatGPT

Cardano (ADA)

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ChatGPT’nin üçüncü seçimi olan Cardano (ADA), üç düşük ücretli “Ethereum katili” arasında en iyi ikinci performansa sahip varlık oldu Yerel token ADA, son 30 günde %46 kazançla 0,36 dolardan işlem görüyor.

Söz konusu projelerin her birini değerlendirirken güvenlik, ölçeklenebilirlik, merkeziyetsizlik ve benimseme gibi diğer faktörlerin de sık sık incelenmesi gerekmekte. Buna ek olarak ChatGPT farklı faktörleri göz önüne alsa da tavsiyelerinin kesin sonuç vereceğini aklınızda bulundurmanız önemlidir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.