Kasım 23, 2022

Chainlink Adres Sayısı Artıyor: 18 Ay Rekoru Geldi!

Chainlink (LINK) on-chain verilerine göre aktif adres sayısı son bir yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Aktif adres sayısındaki hareketlilik fiyatta ortalama %10 artış kaydetti.

On-chain analitik firması Santiment‘in verilerine göre geçtiğimiz hafta günde 8000’den fazla LINK adresi aktif olarak son 18 ayın en yüksek seviyesini kaydetti.

“Aktif adresler”, herhangi bir günde bir işleme dahil olan adresleri ölçen temel göstergelerden birisidir. Metriğin değeri yüksek olduğunda transferlerde yer alan çok sayıda adresin olduğu anlamına gelir. Bu türden bir eğilim ise trader’lar arasında kripto varlığa olan ilginin yüksek olduğu anlamına gelmektedir.

Öte yandan düşük bir değer ise blockchain’deki yatırımcı ilgisinin az olduğu anlamına gelmektedir. Bu tür bir eğilim işlem sayısının da az olmasıyla sonuçlanır.

Chainlink aktif adres sayısı

Yukarıdaki grafikte de görebileceğiniz gibi, Chainlink aktif adreslerinin sayısı son birkaç hafta içinde artış gösterdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere FTX borsasının çöküşünü takiben başlayan artış, fiyatların genel olarak düştüğü bir döneme denk geldi.

Gösterge geçtiğimiz hafta boyunca, yaklaşık 18 ay önceki en yüksek değeri olan günlük 8000 adrese ulaştı. Tepe noktasının ardından adres sayısında düşüş olsa da bir yılın en yüksek seviyelerinde kaldı.

Sonuç olarak kötü piyasa koşullarına rağmen yatırımcıların talep gösterdiği yorumu yapılabilir.

Chainlink fiyatı FTX çöküşünden sert bir şekilde etkilenmiş olsa da 24 saatte %10 artış kaydetti. Nitekim  mevcut yüksek aktivite, LINK’in son rallisi için oldukça olumlu.

Chainlink’in fiyatı geçen hafta %3 düşüşle 6,347 dolar civarında seyrediyordu. Sonuç olarak geçtiğimiz ay boyunca LINK %7 değer kaybetti.

Chainlink dolar analiz grafiği

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Bitcoinist
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?