Cardano Vasil Hard Fork Sorun mu Yaşıyor? Kurucu Açıkladı

Uzun süredir beklenen Cardano “Vasil hard fork” güncellemesi hakkında birtakım soru işaretleri devam ederken, Cardano kurucusu Charles Hoskinson söz konusu güncellemeyle ilgili herhangi bir sorun olup olmadığını yanıtladı.

Bu yorum, hisse havuzu operatörlerinden (SPO’lar) düğümlerini 1.35.3 sürümüne yükseltmelerini istemesinden sonra paylaşıldı. Güncelleme, operatörlerin en az %75’inin yeni sürüme geçene kadar hiçbir hard fork gerçekleşemeyecek şekilde ayarlanmış durumda.

Charles Hoskinson ise “1.35.3’ün arkasındaki mühendisliğin sağlam olduğuna dair kendimize güvenimiz yüksek” yorumuna ek olarak “Cardano’da herhangi bir kriz yok, işler oldukça iyi gidiyor” açıklamasını yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, deneyimli geliştirici Adam Dean kısa süre önce Twitter’da test ağının “felaket bir şekilde bozulduğunu” iddia etmiş ve topluluk içinde bir tartışmaya yol açmıştı. Dean, Input Output ekibinin, ciddi teknik sorunlara neden olan güncellemeyi aceleye getirmek istediğini de ekledi.

Hoskinson yayınladığı son videosunda ise: “Bunun bir ana ağ hatası olmadığı konusunda net olalım” açıklamasını paylaşarak. Hatanın ilk etapta testnet üzerinde keşfedilmiş olması, test süreçlerinin çalıştığını gösterdiğini iddia etti.

Hoskinson’a göre kod “kapsamlı ve kapsamlı” olarak test edilmiş durumda ve yeni bir hatayı keşfetme olasılığı “çok düşük” seviyede.

Hoskinson, dağıtımın zamanlamasının DPT’ler tarafından kararlaştırılacağını vurguladı. Kripto patronu ayrıca blok zincirinin merkezi olmadığını da ekledi, bu da kimsenin tek taraflı olarak Cardano için karar veremeyeceği anlamına geliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.