Cardano Vasil Hard Fork Ne Zaman Yayınlanacak?

Cardano‘nun geliştirici şirketi Input Output, yaklaşmakta olan Vasil hard fork’unun “güvenli” bir şekilde yönetilmesini sağlamak istediğinin altını çizerek yol haritasına ilişkin detayları paylaştı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, söz konusu Vasil Hard Fork yükselmesinin ne zaman gerçekleşebileceğine ilişkin üç gösterge ise şu şekilde. Her şeyden önce, ana ağ bloklarının %75’i son Vasil düğüm adayı tarafından oluşturulması gerekiyor.

Geliştiriciler kısa süre önce Vasil geliştirme ağında kullanım için Cardano düğümü sürüm 1.35.3’ü yayınlamıştı. Input Output’a göre, geliştiriciler herhangi bir teknik sorunla karşılaşmadığı sürece bu sürüm ana ağ yükseltmesini tetikleyecektir.

İkinci olarak, mevcut likiditenin “aslan payını” temsil eden yaklaşık 25 borsa, yükseltme gerçekleşmeden önce sisteme dahil edilmesi gerekecek.

Son olarak, önde gelen Cardano tabanlı merkezi olmayan uygulamalar, düğüm sürümü 1.35.3’e yükseltmek zorunda olacak. DefiLlama tarafından sağlanan verilere göre Minswap, WingRiders, SundaeSwap, MuesliSwap ve Lending Pond şu anda ağdaki en popüler beş dApp.

Vasil hard fork’un başlangıçta Temmuz ayı başlarında piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak teknik zorluklar nedeniyle süresiz olarak ertelendi.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.