Şubat 22, 2022

Cardano Kurucususu Hoskinson, Dolandırcılık İddialarına Karşı Cevap Verdi!

Cardano destekçileri, Cardano ağına gelen eleştirilere karşı cevap vermeye devam ediyorlar. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, Cardano’nun şu anda Theranos ile karşılaştırılabilecek bir senaryoda olduğu iddialarına karşı çıktı. Cardano’nun Theranos’tan farklı olarak ‘sırları’ olmadığını sözlerine ekleyen Hoskinson konuya ilişkin konuştu.

Sürpriz bir şekilde “bana her şeyi sor (AMA)” etkinliği düzenleyen Cardano kurucusu Charles Hoskinson, Cardano’nun ürününü herkesin doğrulayabileceğini belirterek soruları cevaplamaya başladı. Hoskinson, Theranos’un birçok kişinin “kadın Steve Jobs” arzusunu tatmin etmek için başarılı olmak istediği bir şirket örneği olduğunu belirtti.

Bu nedenle biyoteknoloji şirketi, halkın ürününü bu kadar uzun süre test etmesine izin vermeyerek kurtulmayı başardı. Buna karşılık Hoskinson, Cardano’nun açık kaynaklı çalışmasının denemek ve hatta kişiselleştirmek isteyen herkes için orada olduğunu savundu. Bu, Mina Protokolü ve bir dereceye kadar Polkadot tarafından da yapıldı.

Dünyadaki herkes bizim kağıtlarımızı alabilir ve Mina Protokolü ve Polkadot’un bazı kağıtlarımız için yaptığı gibi kağıtlarımızı uygulamaya koyabilir. Bu konuda herhangi bir kısıtlamamız bulunmuyor, açıklaması yaptı.

Bunun, orijinal ürünleri dolandırıcılardan ayıran en önemli faktör olduğunu da sözlerine ekledi. Bir dolandırıcılık, orada hiçbir şey olmayacağı için insanların “perdenin arkasında ne olduğunu görmelerine” izin vermez.

Theranos’ta yaşanan durum gerçekten de durum buydu. Şirket ve yöneticileri, yatırımcılara devrim niteliğinde bir kan testi seti olan Edison kan testi makinelerini vadetmeye devam etti. Bir noktada 9 milyar doların üzerinde bir değerlemeye ulaşan şirket, makinenin asla teslim edilmeyeceğinin ortaya çıkmasıyla iflas etti.

2014 yılında şirketi kurduğunda 19 yaşında olan Elizabeth Holmes, geçen ay federal mahkemede dolandırıcılıktan hüküm giymişti.

Cardano’nun Övgüleri Artmaya Devam Ediyor

Cardano blok zincirini sıklıkla “buhar yazılım” ve “hayalet zincir” olarak tanımlayan eleştirmenlere rağmen, ağ övgüler almaya devam ediyor. Yakın tarihli bir raporda, Finders’taki 33 kişilik bir analist paneli, Cardano için yüksek iyimserlik ifade etti. Finansal karşılaştırma sitesi, ADA’nın yıl sonuna kadar 2.79 dolarlık bir fiyata ulaşacağını öngördü.

Daha önce, kripto para borsası Kraken, Cardano’nun gelişime yönelik değerlere dayalı yaklaşımının onu kripto pazarındaki en iyi Katman-1 blok zincirlerinden biri haline getireceğini bildirmişti.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.