Nisan 1, 2022

Cardano (ADA) Fiyatı, Yükseliş Öncesi Satın Alma Bölgesinde!

Cardano (ADA) fiyatı, öncü kripto varlık Bitcoin’de yaşanan düşüşler sonrasında satın alma baskısında bir yükseliş yaşadı. ADA ve BTC arasındaki doğrudan bir korelasyondan bağımsız olarak, Ethereum katili, üstel rallisi nedeniyle zaten hızlı bir geri çekilme kaydedecekti.

Cardano fiyatı 18-28 Mart tarihleri arasında %51 artarak 1.24 dolara yükseldi. Boğaların bu etkileyici yükselişin ardından güç kaybı yaşaması oldukça muhtemel ve sonuç olarak ADA %10 düşerek 1,12 dolardan işlem görüyordu.

Bir toparlanma olası olsa da, ADA’nın daha da düşmesi ve acil destek seviyesini 1,03 dolar olarak yeniden test etme şansı var. Bunu yapmak, Cardano fiyatının daha yükseğe çıkmadan önce bir temel oluşturmasını sağlayacaktır. Yukarı yönlü hedefe gelince, boğaların yıllık açılışı 1,31 dolardan hedeflemesi muhtemel.

1,03 dolardan itibaren, hareket %25’lik bir yükseliş oluşturacak ve muhtemelen ADA için yukarı yönlü sınır burada son bulacak. Bununla birlikte, Cardano fiyatı 0,971 dolarlık destek tabanını tekrar ziyaret etmeye karar verirse, ralli %35’lik bir yükseliş oluşturacaktır.

Ek olarak, Cardano fiyatının yükseliş tezi tamamen Bitcoin’in yön eğilimine bağlı olduğu unutulmamalıdır. BTC için ani bir çöküşü tetikleyen satış emirlerindeki bir artış, Cardano ve diğer altcoinleri kolayca etkileyecektir.

Dolayısıyla, 0,971 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu, %51’lik kazanımları geri alarak Cardano fiyatı için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Bu hareket, şüphe tohumları ekecek ve 0,86 dolara olası bir çöküşü tetikleyecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.