Nisan 10, 2022

Bu Yeni Altcoin’in Önünde Parlak Bir Gelecek Var: Analist Açıkladı!

Popüler bir kripto kanalı olan Coin Bureau’nun sunucularından biri, Polkadot (DOT) üzerine inşa edilmiş Ethereum uyumlu yeni bir altcoin‘in önünde “umut verici bir gelecek” olabileceğini söylüyor.

Yeni bir videoda, Guy takma adını kullanan analist, iki milyon YouTube abonesine gözünün Polkadot’taki ilk tam işlevsel parachainlerden biri olan Moonbeam’de (GLMR) olduğunu söyledi.

Peki Moonbeam nedir? Monbeam, Polkadot parachain olarak çalışan ve Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu bir akıllı sözleşme platformudur.

Polkadot üzerinde bulunan Ethereum Virtual Machine ile uyumlu bir akıllı sözleşme parachain’i olan Moonbeam, Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmak veya yeniden dağıtmak için popüler Ethereum geliştirici araçlarını kullanmayı kolaylaştırır.

Analist, Moonbeam’in arkasındaki şirket olan PureStake’in ortaklıklar kurmak, zincir üstü entegrasyonları dağıtmak ve ödül programları eklemek için kaynakları nasıl tahsis ettiğinden bahsediyor.

“Bu ekosistem dağıtımları ve entegrasyonları arasında çok sayıda DeFi (merkezi olmayan finans), GameFi ve NFT (non-fungible token) projesi yer alıyor, bu da PureStake’in potansiyel olarak kendisi için veya Moonbeam’e hazır bir NFT pazar yeri hatta belki de bir GameFi protokolü inşa etme konusunda planları olabileceği anlamına geliyor.”

Kaynak: Moonbeam.network

Moonbeam’in potansiyeline rağmen Guy, parachain’in büyümesi konusunda bir takım zorluklarla karşı karşıya olduğunu söylüyor.

“Moonbeam, Polkadot ekosisteminin dışında EVM uyumluluğu ve zincirler arası çözümler sunan tek proje değil. Sonuç olarak, bu sektörde rekabetin yanı sıra, bazıları çok daha fazla kullanıcı kabulüne ve dağıtılmış DApp’lere (merkezi olmayan uygulamalar) sahip çok sayıda rakip protokol var.

Ayrıca, kullanıcıların Polkadot ağında Ethereum tabanlı dApp’leri dağıtmak için ne derecede istekli olduklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Polkadot ekosisteminin son zamanlarda daha az ilgi çektiği görülüyor.

ETH geliştiricileri, Arbitrum veya Optimism gibi ETH katman-2’ler veya Avalanche veya Fantom gibi alternatif katman-1’ler üzerine inşa etmeye daha istekli görünüyor. Nihayetinde, yeni ve gelişmekte olan blok zinciri ağlarının çoğunda olduğu gibi, bu tarz projelerin gelecekleri ve genel başarıları gerçekten elde etmeyi başardıkları benimseme miktarına bağlı olacaktır.

Analist, Moonbeam’i uzun vadeli olumlu bir bakış açısına sahip olduğu bir altcoin olarak görüyor ve kitlesel benimsemeyi ve gerçek dünya kullanım durumlarını engelleyen sorunlar da dahil olmak üzere platformun blok zincirleriyle ilgili mevcut sorunların bazılarını potansiyel olarak ele alabileceğine inandığı özelliklerine atıfta bulunuyor.

“Moonbeam’in parlak bir geleceği olduğuna inandığımı söylemeliyim. Bunun nedeni, gerçekten dinamik ve çok yönlü blok zinciri mimarilerinin geliştirilmesine olanak sağlama potansiyeline sahip olmasıdır.

Bunların yanı sıra, Moonbeam Polkadot tabanlı bir parachain olduğu için, doğası gereği gelecekteki blok zincirlerinin çeşitli özel işlevleri yerine getirmesi ve geniş bir yetenek repertuarına sahip olması gerektiği fikriyle tutarlı bir platformdur.”

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : TheDailyHodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.