FTX’in Çöküşü Bu Üç Altcoin Fiyatında Çöküş Yarattı!


FTX borsanın çöküşü Solana, Lido ve Render varlıkları için pek de iyi olmadı. Son birkaç gün bu üç altcoin için oldukça zor geçti. Varlıkların fiyatı ise %60’a varan düşüş kaydetti.

Solana Fiyatı Düşüşten Kurtulamadı

Alameda Research’ün en büyük yatırımlarından biri olan Solana, FTT’den sonra en fazla hasar alan altcoin oldu. Alameda Research, FTX ile olan ilişkisinden dolayı hasar alan diğer bir şirket. SOL fiyatı 72 saat içinde 36.9 dolardan 14,4 dolara düştü. Bu %60,78’lik düşüş, kritik desteğin bulunduğu yerde neredeyse 12,1 dolara ulaştı.

Son birkaç saatte yaşanan toparlanmaya katılan Solana, yaşanan artışa rağmen 14,02 dolar civarında işlem görüyor. Ancak yükseliş ivmesinin kaybolması fiyatta yeni bir düşüş trendi başlatacaktır.

Solana altcoin

Lido DAO Fiyatı Toparlanmaya Çalışıyor

Lido DAO, altcoin son dört ayda büyüme göstermesine karşın %45.26 oranında düştü. 1,04 dolardan işlem gören altcoin, diğer kripto paraların aksine 0,66 dolarlık destek hattından çok uzakta işlem görüyor. Yukarı yönde, çöküşten önceki ilk savunma hattı 1.23 dolarda bulunuyor. Bunun herhangi bir toparlanma çabasına direnç sağlaması olası.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, nitekim kripto para piyasasında yaşanacak bir düşüş Lido DAO fiyatının 0,66 dolarlık bölgeye geri döndürecektir.

Lido DAO

Render Token Konsolide Olmaya Devam Ediyor

Render Token fiyatı, altcoin’in % 119.33 arttığı Ekim ortasından başlayarak oldukça muhteşem bir ay geçirdi. Ancak yatırımcıların 1 doları geri alma hayali, son üç gündeki %53’lük düşüşün ardından soldu. Render’ın kaderi, 10 Kasım’da %18,46’lık bir toparlanma kaydettikten sonra bir miktar değişti. Şimdi RNDR, kritik direnci olan 0,63 dolara yaklaştı.

Kripto para piyasası düşüşe geçse bile RNDR kritik desteğin bulunduğu 0,32 dolarlık bölgede bir yeniden test yapmalı. Ne olursa olsun, altcoin teknik olarak Haziran ayından bu yana aynı direnç (0.80 dolar) ve destek seviyeleri (0.32 dolar) içinde konsolide oluyor. Bu nedenle yatırımcılar olumlu bir görünümü korumalıdır.

Render Token

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?