Panik Bu Altcoin’i Ele Geçirdi: İşlemler Durdurulabilir!

0
Panik Bu Altcoin'i Ele Geçirdi: İşlemler Durdurulabilir!

FTX krizi yerel token FTT’nin yanı sıra Solana için de kötü sonuçlar yarattı. Altcoin’deki yüksek volatilite ve arz artışı SOL işlemlerinin kısıtlanmasıyla sonuçlandı. İşte güncel gelişmeler.

Amberdata verilerine göre Solana (SOL) kısa vadede beklenen fiyat günlük (içsel/implied) volatilitesi yıllık yüzde %270 oranında yükseldi. Bitcoin’de bu oran ise %135 oranında yer alıyor. SOL fiyatındaki 30 günlük zımni oynaklık ise %190 oranında arttı. Kıyaslamak gerekirse Bitcoin‘de bu oran %95 oranında yer alıyor.

SOL’un yedi günlük call/put-call eğrisi, şu ana kadar en düşük seviye olan -%99’a düştü. Bu, yükseliş çağrılarına göre düşüş eğilimi için rekor talebin bir işareti. Yatırımcılar genellikle bir fiyat düşüşü beklerken satın alım yaparlar.

Solana coini panik ele geçirdi mi?

Solana Paniğe Teslim Oldu

Amberdata türevler direktörü Gregoire Magadini, “SOL piyasasında panik var” yorumu yaparak, zımni volatilitedeki artışa dikkat çekti.

“Trader’lar, Solana değeri ve büyük tasfiye potansiyeli konusunda gerginler. SOL bir teminat varlıktır. FTX/Alameda’nın nakit artırması gerektiğinden tasfiye edilmesi muhtemel. Bu nedenle, opsiyon piyasası SOL’a karşı daha fazla oynaklık fiyatlıyor” yorumunu paylaştı.

Solana verileri

FTX ve Alameda Research’ün Solana varlıklarını tasfiye ettiği söylentileri SOL fiyatında düşüşü tetikledi. Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere SOL fiyatı dört günde %58 değer kaybetti.

Ek olarak, gelen arz tufanı hem spot hem de türev piyasalarda yatırımcıları korkuttu.

Blockchain’e güvenlik sağlayan Solana doğrulayıcıları, kripto para biriminin toplam arzının %5,4’ünü oluşturan yaklaşık 800 milyon dolarlık SOL varlıklarının kilidini birkaç saat içinde açmaya hazır.

“İkincil piyasada potansiyel satış için minimum 32.214.758 SOL’un gelmesini bekliyoruz. Bu sayı, doğrulayıcının daha fazla devre dışı bırakılmasının bir sonucu olarak artacaktır.”

Sonuç olarak dYdX borsası işlemleri kısıtladığını duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın