Kasım 2, 2022

David Gokhshtein: Bu Meme Coin’ler BTC’den Daha Fazla Kazandırıyor


Son güncellenme : 02.11.2022 - 17:50

Tanınmış kripto para fenomeni ve Gokhshtein Media’nın kurucusu David Gokhshtein, yakın zamanda en büyük iki meme coin olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu‘nun (SHIB) yatırım potansiyelini değerlendirdi.

Yakın tarihli bir tweet’te Gokhshtein, tanıdığı kripto yatırımcılarının %50’sinin Dogecoin ve Shiba Inu’ya Bitcoin’den (BTC) daha fazla yatırım yaptığını belirtti.

Gokhshtein, “Tanıdığım insanların yarısı DOGE ve SHIB’de BTC’den daha fazla kazanç elde etti” dedi.

Gokhshtein’ın Meme Coin Desteği

Gokhshtein’ın, Bitcoin ve Ethereum almakla ilgili bir sorunu yok, ancak ünlü fenomen daha fazla kazanç potansiyeli olduğu için portföyünü diğer kriptolara çeşitlendirme taraftarı. “BTC ve ETH toplamaya devam edeceğim – ama yatırımlarımı çeşitlendirmeye de devam edeceğim” dedi. Gokhshtein ayrıca portföyünü çeşitlendirmenin onu kriptoda büyütmenin anahtarı olduğuna inanıyor.

Gokhshtein’in bahsettiği tüm kripto para birimleri, tüm zamanların en düşük seviyesinden muazzam bir büyüme kaydetti. Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak 69.044 dolara kadar yükseldi. Ancak, pek çok insan BTC’yi daha düşük fiyatlarla alma şansına sahip değildi.

Buna karşın Dogecoin ve Shiba Inu için aynı şey söylenemez. İki meme coin, birçok ortalama gelirli kişiyi bir gecede milyonerlere çevirdi. Dogecoin 2013 yılında bir şaka olarak piyasaya sürüldü. Ancak, şaka olarak başlayan şey, tweet’leriyle token’ı Mayıs 2021’de 0.73 dolara iten dünyanın en zengin insanı Elon Musk’ın dikkatini çekti.

DOGE, Ocak 2021’de 0.01 doların altında işlem görüyordu. Üstelik bu dönemde, ana akım kripto kabulü zaten başlamıştı. Meme coin 0.73 dolara doğru yarışa başlamadan önce birçok kişi erken pozisyon alma fırsatı buldu.

Shiba Inu meme coin haberi

Benzer şekilde Ağustos 2020’de piyasaya sürülen Shiba Inu da o zamanlar değerli değildi. 28 Kasım 2020’de SHIB, koronavirüs pandemisinin neden olduğu büyük ekonomik çöküşün ardından 0.000000000056366 dolarlık bir dip seviyeye geriledi. Shiba Inu, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Mayıs 2021’de Hindistan’daki bir COVID-19 yardım fonuna 1 milyar dolar değerinde SHIB bağışlamasından aylar sonra popüler hale geldi. Hareket, Shiba Inu’nun yaygın olarak benimsenmesini sağladı ve meme coin 0.000008616 dolara yükseldi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere her meme coin de ATH’lerinden düşmüş olsa da, bir sonraki boğa döngüsünde önceki yüksek seviyelerini aşmaları bekleniyor. Dogecoin, Musk’ın sosyal medya platformunu devralmasının ardından Twitter’ın favori para birimi olmaya aday. Kripto para birimi geçen haftadan beri yükseliyor. Öte yandan, Shiba Inu’nin de önümüzdeki aylarda ana akım olarak benimsenmesini sağlayabilecek birçok projesi var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : the crypto basic

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?