Ocak 7, 2022

Bu Meme Coin Shiba Inu’yu Geride Bıraktı: Topluluğun Yeni Gözdesi!

Dogecoin (DOGE) hayranları tarafından “yeni geliştirilmiş işlem hızını ve sevimliliğini göstererek babasını etkilemek” için yaratılan bir kripto para birimi olan BabyDoge’u (BABYDOGE) tutan cüzdan adreslerinin sayısı, yine bir interner meme’inden ilham alan rakip kripto para birimi Shiba Inu’yu (SHIB) tutan cüzdanların sayısını geride bıraktı.

Bu ilginç farka ilk olarak, sırasıyla Binance Smart Chain ve Ethereum için iki blockchain izleyicisi olan BscScan ve Etherscan‘ın ekran görüntülerini yayınlayan BabyDoge’un resmi Twitter hesabı dikkatleri çekti.

Basın zamanında BscScan, BabyDoge’un kripto para birimini tutan toplam 1.165 milyon adrese sahip olduğunu gösterirken, Etherscan, Shiba Inu’nun SHIB’i tutan toplam 1.124 milyon adrese sahip olduğunu gösteriyor.

Rakamların, bireysel sahipleri değil, yalnızca Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirlerindeki cüzdanları yansıttığını belirtmekte fayda var.

Shiba Inu’nun fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 0,0008 dolara ulaşmasının ardından, Kasım 2021’den bu yana düşüş trendinde hareket etmeye devam ediyor, aynı dönemde BabyDoge’un fiyatı da Aralık ortasında yükseliş trendine başlamadan önce sürekli olarak düşüşteydi.

SHIB’in üzerindeki ilgiyi üzerine çeken BABYDOGE, kripto dünyasının yeni gözde meme’i olmuş gibi görünüyor. CryptoGlobe’un bildirdiği üzere, BABYDOGE kısa süre önce Binance Smart Chain balinaları arasında en çok işlem gören token oldu, hatta bu blok zincirinde Ethereum’un ETH’sinin tokenize edilmiş versiyonunu bile geride bıraktı. Bu harekete, 45 trilyondan fazla token tutan en iyi Binance Smart Chain balinaları tarafından gerçekleştirilen önemli miktarda kripto para birimi birikimi de eşlik etti.

Kripto para biriminin NASCAR lansmanı 10 Temmuz’da yapıldı ve BABYDOGE’un markası, sürücü Brandon Brown’ın 68 Nolu Chevrolet Camaro’sunda yer alarak piyasaya adımını attı. Kripto para biriminin web sitesine göre, BABYDOGE, 1 Haziran’da Binance Smart Chain’de mümkün olduğu kadar çok köpeği kurtarma misyonuyla başlatıldı.

Toplam dokuz işletme kısa süre önce karlarının bir kısmını kullanarak SHIB’yi yakma sözü verdi ve SHIB yanıkları arzın yalnızca %59’unun kaldığını görürken, BabyDoge 5 katrilyondan fazla jetonun yakıldığını gördü.

Hem BABYDOGE hem de SHIB, dolaşımdaki arzı azaltmak için token yakma üzerine bahse giriyor ve bu hareketin, talep artarsa fiyat artışlarının gerçekleşmesini sağlayacağı düşünülüyor. Shiba Inu ve BabyDoge bu konuda etkinlikler ve toplu yakımlar gerçekleştirerek oldukça çaba gösteriyor.

Bu çabaların sonucunda; toplam dokuz işletme kısa süre önce kârlarının bir kısmını kullanarak SHIB yakma sözü verdi. Bu zamana kadar da topluluk tarafından gerçekleştirilen SHIB yakımları, arzın yalnızca yüzde 59’unun kalmasına neden olurken, BabyDoge da 5 katrilyondan fazla token yaktı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : cryptoglobe


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.