Mayıs 23, 2022

Bu Altcoin’de Tehlike: 2 Borsa Delist Edebilir!

Litecoin’in Mimblewimble güncellemesinin Litecoin (LTC) ağında etkinleştirilmesinden sadece iki gün sonra, platform ciddi bir engelle karşı karşıya kaldı. Yakın tarihli bir gelişmeye göre, Güney Kore merkezli iki büyük kripto borsası, yatırımcılarını büyük bir sorun konusunda uyardı. 2 büyük borsaya göre bu yükseltme kullanıcıların işlem bilgilerini gizleyerek token göndermelerine imkan sağlıyor ve platforma “gizli işlem” yeteneği kazandırıyor.

Güney Kore’nin hacim bazında en büyük iki kripto borsası olan Bithumb ve Upbit, Bugün kararlarını detaylandırarak endişelerinin nedenlerini açıkladı. Bu uyarı, büyük yatırımcıların son güncellemenin ardından olumlu bir his beklentisiyle Litecoin’i yakından takip ettiği bir zamanda geldi.

“Gizli işlem bilgileri”

Kore merkezli en büyük 4 kripto para platformundan biri olan Upbit, Litecoin yatırımcılarını şu sözlerle uyardı:

“Litecoin (LTC) bir watchdog olarak belirlendi. Mimblewimble güncellemesinin, işlem detaylarını ortaya çıkarmayan bir seçim fonksiyonu kullandığına inanılmaktadır. Upbit, ağ operasyonunun şeffaflığı öğesini işlem desteği kontrol listesine ekledi.”

Borsa ayrıca işlem kayıtlarını geçmişten ayırt edilemez kılan teknolojiye sahip dijital varlıklar için işlem desteğini de sonlandırdı.

Upbit’in yanı sıra Bithumb borsası da Litecoin ile ilgili yeni bir yatırım uyarısı yayınladı. Token, yatırım uyarı duyurusunda belirlenen ürünler listesine ve öğe sınıflandırma politikasına atıfta bulunan nedenlerarasına eklendi.

“Mimblewimble (MWEB) genişleme bloğu yükseltmesi, Litecoin ağının ölçeklenebilirliğinde iyileştirmeler içeriyor, ancak temel öğesi, işlem bilgilerini ifşa etmeyen gelişmiş bir ‘Gizli İşlem’ seçeneğini içeriyor olması.”

Borsalar bu uyarılarda bulunurken Güney Kore’nin Spesifik Finansal İşlem Bilgileri ile ilgili mevzuatına atıfta bulundu. Yasa, kripto para borsalarının kara para aklamayı önleme düzenlemelerinin yanı sıra müşterini tanı (KYC) sürecini takip etmesini şart koşuyor. Geçtiğimiz yıl ülke, bu mevzuaata uymayan kripto para birimi borsalarının kapatılacağını duyurmuştu.

Litecoin yaratıcısı Charlie Lee, Mimblewimble güncellemesinin aktivasyonu nedeniyle attığı bir tweet’te şunları söyledi:

“Değiştirilebilirlik ve mahremiyet açısından, MWEB’in yüzde 90 oranında sizin aradığınız şey olduğuna inanıyorum. Bu, bireylerin çoğunluğu için yeterli olacaktır. Camdan bir evde yaşamakla penceresili bir evde yaşamak arasındaki fark budur(sağladıkları %90’lık mahremiyeti pencereli bir eve benzetiyor). %100 mahremiyete ihtiyaç duyan insanlar ise, penceresiz bir evde yaşayabilirler.”

Potansiyel Litecoin Delist’i

Litecoin yatırımcıları için büyük bir olumsuzluk haline gelebilecek olan bu duyuru, uzmanlara göre, ileriye dönük bakıldığında kripto paranın potansiyel olarak bir de-liste yol açabilir. CoinMarketCap’e göre Litecoin, son 24 saatte yüzde 1.06 artışla yazım sırasında 72.92 dolardan işlem görüyor.

Fiyat hareketlerini buradan kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak KoinFinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz

Kaynak : coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.