Şubat 17, 2022

Bu Altcoin 2022’deki En İyi Kripto Varlıklarından Biri Olabilir: Başarılı Analist Açıkladı!

Kripto topluluğu tarafından ciddi şekilde takip edilen bir analiste göre, blok zinciri birlikte çalışabilirlik altcoin‘i Polkadot’un (DOT) yılın en iyi kripto varlıklarından biri olma potansiyeline sahip.

Coin Bureau’nun Guy takma adlı sunucusu, yeni yayınladığı bir YouTube videosunda 1.950.000 abonesine; DOT’un 2022’de ciddi bir yükseliş potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

“DOT, 2022’de en iyi kripto para birimlerinden biri olma potansiyeline sahip.”

Guy’a göre, tüccarlar Polkadot’un 2021’de çok daha yüksek seviyelere ulaşmasını bekliyordu ancak DOT, çeşitli faktörler nedeniyle beklenen seviyelere ulaşamadı. Polkadot şu anda son 24 saate göre yüzde 8’in üzerinde bir düşüşle 18,18 dolardan işlem görüyor.

Polkadot‘taki tüm gelişmelere, güncellemelere ve duyurulara rağmen, DOT’un fiyatı çok fazla değişmedi ve projeyi en son Ekim’de [2021] ele aldığımdan bu yana neredeyse %50 düştü. Bu durum bir dizi faktörden kaynaklanıyor.

Başlangıç olarak, kripto piyasası Kasım ayından bu yana düşüşte ve kripto yatırımcıları çeşitli makroekonomik faktörler nedeniyle son derece endişeli. Bu gerçekleştiğinde, para altcoinlerden BTC’ye akma eğilimindedir, şu anda da tam olarak gördüğümüz şey budur…

DOT, kurumsal kripto fonları arasında BTC ve ETH’nin yanı sıra diğer altcoinlere kıyasla geniş bir farkla en popüler kripto para birimlerinden birisi olsa da bu kurumsal yatırım araçlarına girişler son haftalarda artmaya başlarken, bu paranın çoğu BTC ve ETH’ye gitti ve DOT gibi altcoinler geride kaldı.”

Guy daha sonra dikkatini DOT’un dolaşımdaki arzına çevirdi ve bunun az miktarda bir yatırımcı talebinden bile olumlu etkilenecek kadar sınırlı olduğunu belirtti. Analiste göre bu, kripto para biriminin birazcık talep ile çok fazla pump’lanabileceği anlamına geliyor.

“İyi haber şu ki, DOT’un dolaşımdaki arzı fazla artmadı… Ekim ayından bu yana yalnızca yaklaşık 50 milyon ek DOT dolaşıma girdi. Bu DOT’un bir kısmı muhtemelen geçen yıl 100’den fazla Polkadot projesine hibe veren Web3 Vakfı’ndan geldi. DOT tahsislerinin Ocak [2021]’den bu yana tamamen açıldığı göz önüne alındığında, geri kalanı büyük olasılıkla stake ödülleri ve erken yatırımcılar tarafından yapılan satışların bir kombinasyonundan geldi.

Arzdaki bu artış, Polkadot’un parachain slot müzayedelerinde kilitlenen devasa miktardaki DOT ile karşılaştırıldığında çok az. Hesaplarım doğruysa şu ana kadar 150 milyona yakın DOT kilitlendi. Bu, DOT’un dolaşımdaki arzının yaklaşık yüzde 15’ine denk geliyor. Bunu, şu anda 28 günlük bir kilitlenme ile stake edilen DOT’un yüzde 52’sine eklediğinizde, elinizde trade edilebilecek çok küçük bir DOT kaynağı kalıyor – ve bu tedarik kısıtlaması, DOT’un sadece biraz talep ile çok fazla pump’lanabileceği anlamına geliyor.”

Geriye kalan tek soru bu talebin nereden geleceği. Parachain slot müzayedelerinin yanı sıra, şu anda DOT için talep konusunda çok fazla itici güç yok.”

Şu anda fiyat konusunda tetikleyiciler olmamasına rağmen Guy, 2022’de DOT için yatırımcı talebinin artacağı konusunda iyimserliğini koruyor. Analiste göre, küçük bir miktar talep DOT’u tüm zamanların en yüksek seviyelerine gönderebilir.

“Şansımız yaver giderse, Polkadot’un yaklaşmakta olan birlikte çalışabilirlik protokolü, ekosistem genelinde DOT için bazı olumlu fiyat hareketlerine neden olacak kadar talep itici gücü yaratacaktır.

Bu gerçekleşirse, DOT’un önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52 doları yeniden test edeceğini ve ardından 60 ila 70 dolar aralığında yeni bir ATH elde edebileceğini düşünüyorum.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.