Şubat 17, 2022

Balinalar Bu 3 Altcoin’i Biriktirirken Diğer 3’ünü İse Satıyor: Santiment Açıkladı!

Santiment’e göre, kripto balinaları hızlı bir şekilde üç altcoin’den depolarken diğer üç altcoin‘i ise satıyor.

Kripto analitik firmasına göre, ellerinde 100.000 ila 10 milyon Sushi (SUSHI) arasında tutan adreslerin sayısı, artık varlığın toplam arzının yaklaşık yarısını oluşturuyor.

SUSHI, merkezi olmayan borsa SushiSwap’ın yönetişim token’ıdır. Piyasa değerine göre 113. sıradaki kripto varlığı, yazı yazılırken 4,10 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Santiment

Santiment’e göre balinalar, akıllı sözleşmeleri gerçek dünya verileriyle bağlayan bir ağ olan Band Protocol’ün yöneişim token’ı olan BAND‘ı da silip süpürüyor. Platformun verlerine göre, elinde 10.000 ila 1 milyon BAND tutan adresler, coin’in toplam arzında altı ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Piyasa değerine göre 288. sırada bulunan kripto para birimi olan BAND, fiyatta güzel bir yükseliş yaşadı ve yazım sırasında yaklaşık yüzde 5’lik bir artışla 4,64 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Santiment

Ek olarak, büyük cüzdanlar, merkezi olmayan kripto borsası Uniswap‘ın yerel token’ı olan UNI‘yi biriktiriyor. Uniswap bir yıl önce gerçekten büyük bir yükselişe geçti, ancak son 8 ayın çoğunu ise yerinde sayarak geçirdi. Buna rağmen, üst düzey yatırımcılar hala birikim belirtileri gösteriyor.

Platformun verilerine göre 10.000 ila 1 milyon UNI’ye sahip cüzdanlar, şu anda ilk kez varlığın toplam arzının yüzde 10’undan fazlasını elinde tutuyor.

Piyasa değerine göre 34. sırada bulunan kripto para birimi olan UNI, yaklaşık yüzde üçlük bir kayıpla yazım sırasında 10,55 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Santiment

Balinalar bu 3 altcoin’den kurtuluyor

Yine Santiment’e göre, balina adresleri Aragon (ANT), Chainlink (LINK) ve OMG Network’ü (OMG) ise satıyor gibi görünüyor.

Aragon, Ethereum blok zinciri üzerinde bulunan merkezi olmayan bir yönetim platformudur. Projenin yerel tokeni olan ANT, yazım sırasında yüzde 8’lik kayda değer bir düşüşle 5,41 dolardan işlem görüyor.

Aragon, hızlı bir şekilde düzeltme yaşamadan önce yılbaşında 14 doların biraz üzerine çıktı. 100 bin ila 10 milyon ANT tutan balinalar, yaklaşık bir ay önce oldukça istikrarlı bir şekilde kâr elde etmeye başladı ancak o zamandan beri fiyat düzelmedi. Bu projeye geri dönmeden önce bazı birikim işaretleri görmeyi beklemek akıllıca olacaktır.

Kaynak: Santiment

Balinaların hızla boşalttığı altcoin’ler arasında bulunan bir diğer kripto para birimi ise, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink. Piyasa değerine göre 22. sıradaki kripto varlığı olan LINK, yüzde 6’nın üzerinde bir düşüşle yazım sırasında 15,63 dolardan işlem görüyor

Chainlink’in balinalar tarafından tutulan coin’lerindeki 3 aylık düşüşü, esas olarak Kasım ortasındaki büyük düşüşe bağlanabilir. O zamandan beri, bu milyoner yatırımcılar LINK’in arzının yaklaşık %3’ünü boşalttı.

Kaynak: Santiment

OMG Network, güvenli ve hızlı Ethereum transferleri için kurumsal bir çözümdür. Yazma sırasında, projenin yerel tokeni OMG, 4.88 dolardan işlem görüyordu.

OMG Network’ün fiyatı üç ay önce 12.10 dolara kadar, yani mevcut fiyatını oldukça geride bırakacak kadar yükseldi. Şu anda kripto para biriminin temelleri ile ilgili endişeler nedeniyle, OMG arzının yüzde 11,5’i bu balinalar tarafından son üç ayda boşaltıldı.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.