Kasım 16, 2023

BlackRock Ethereum ETF Başvurusunu Resmen Sundu: İşte Detaylar

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, stratejik bir adım atarak Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) resmi bir başvuruda yaparak, bir spot Ethereum borsa yatırım fonu (ETF) oluşturma talebinde bulundu. BlackRock’ın bu başvurusu, kısa bir süre önce iShares Ethereum Trust’ı kuruluşunu tescil etmesiyle birlikte, yatırımcılara Ethereum’un performansına maruz kalma imkanı sunma hedefinde önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

BlackRock‘ın iShares Ethereum Trust adlı Ethereum ETF’si, yakın zamanda SEC’e sunulan Form S-1’de belirtildiği üzere, ETH kripto para biriminin performansını izlemeyi amaçlıyor. Bu adım, BlackRock’ın hızla evrilen dijital varlıklar dünyasına stratejik bir giriş yaptığını ve ETH’ye yönelik artan kurumsal ilgiyi yansıttığını gösteriyor.

Bu arada başvuru, BlackRock’ın iShares Ethereum Trust kuruluşunu Delaware Eyalet Şirketler Bölümü’ne kaydettirmesinin hemen ardından geldi. Özellikle BlackRock, daha önce Haziran ayında iShares Bitcoin Trust için başvuruda bulunarak kripto para birimi alanında aktif olarak geziniyor.

BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’sine ilişkin beklenti, piyasaları şimdiden etkiledi ve Jane Street, Virtu Financial ve Jump Trading gibi ticaret firmalarının ETF’nin düzenleyici onayı alması halinde likidite sağlamak için görüşmelerde bulunduğu bildirildi.

Bu yılın başlarında iShares Bitcoin Trust için yapılan başvurunun ardından BlackRock’ın ETF girişimlerini yakından takip ediliyor. Özellikle de Bitcoin ETF’sinin onaylanma ihtimali, Bitcoin fiyatında son dönemde yaşanan artışa neden oldu ve büyük ticaret firmaları BlackRock’ın çabalarını desteklemek üzere pozisyon aldı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere BlackRock’ın CEO’su Larry Fink, spot ETF’sinin onaylanmasıyla ilgili yanlış bir haberin tetiklediği son Bitcoin fiyat rallisine atıfta bulunarak kripto para birimine olan önemli ilgiyi kabul etti. Fink, bu olayın kripto piyasasındaki bastırılmış talebi ve coşkuyu vurguladığını vurguladı.

Bu arada, BlackRock’ın Ethereum ETF’lerine geçişi kripto yatırım ortamına yeni bir boyut katıyor. Kurumsal oyuncular dijital varlıkları giderek daha fazla keşfettikçe, firmanın girişimlerinin etkisi Ethereum’un ötesine geçerek daha geniş piyasa dinamiklerini ve yatırımcı duyarlılığını etkiliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.