Kasım 19, 2023

Bitcoin’de Aya Yolculuk Başladı Mı? Dikkat Çeken Analiz!

Popüler bir kripto para analist, lider kripto para Bitcoin’in yeni bir yükselişe tanık olmaya hazır olduğuna inanıyor. Analizin detayları haberimizde…

Analist Credible Crypto’nun Bitcoin üzerine yaptığı değerlendirmeye göre, fiyattaki son geri çekilme, aşırı kaldıraçlı pozisyonların temizlenmesini sağladı. Analiste göre, bu temizlik süreci, spot piyasadaki boğaların BTC biriktirme eğiliminde olmalarıyla birlikte açık pozisyonların (OI) sağlıklı seviyelere geri döndüğünü gösteriyor. Açık faiz, bir varlık için kapatılmamış toplam türev sözleşme sayısını ölçen bir gösterge olarak, piyasadaki spekülatif faaliyetin boyutunu izlemeye yardımcı olur.

Analist konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Ve bununla birlikte sahne resmen hazır oldu. OI tamamen sıfırlandı. Fonlama oranı (funding) sıfırlandı. Spot alımlar devam ediyor. BTC yeniden yakıt sağladı ve aya çıkma görevine devam etmeye hazır.”

Bitcoin'de yükseliş başladı mı?

Ayrıca analist, kripto para piyasasındaki genel yükseliş eğiliminin, altcoin’lerin düşüş eğilimi fiyat hareketi tarafından desteklendiğini ekliyor. Yani, altcoin piyasasındaki daha derin geri çekilmenin, piyasa katılımcılarının sermayeyi Bitcoin’e taşıyacak nakit paraya sahip olduklarını gösterdiğini belirtiyor. Bu durum, yatırımcıların güvenli liman arayışında oldukları ve Bitcoin’in bu rolü üstlendiği bir döneme işaret edebilir.

 “Altcoin’lerin hükümdarlığını ele geçirdi. BTC’nin üzerine düşeni yapmaya hazır olduğunu hissediyorum.” 

Bunların yanında Bitcoin‘in fiyatının zaten belirli bir aşağı yönlü hedefe ulaştığını ve toparlanmaya hazır göründüğünü belirten Credible Crypto, bu durumun, piyasadaki boğaların fiyat düşüşünü değerlendirdiğini ve Bitcoin biriktirmeye devam ettiğini gösterdiğini ifade ediyor.

 “Aşağıdaki hedefime ulaştık… Şimdi lütfen BTC sıçrasın.”

BTC sıçraması için hedef

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin, Credible Crypto’nun aşağı yönlü hedefi olan 35.766 doların oldukça üzerinde, 36.584 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere sonuç olarak, Credible Crypto’nun analizi, Bitcoin’in aşağı yönlü hedeflere ulaştığını ve toparlanmaya geçiş sürecinde olduğunu öne sürerken, altcoin piyasasındaki geri çekilmenin ise yatırımcıların Bitcoin’e yönelme eğilimini vurgulayarak, genel piyasa sağlığının düzeldiğine işaret edebilir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.