Bitcoin ve Ethereum’da Gözler Bu Rapora Çevrildi

Cuma günü açıklanan ABD tarım dışı istihdam raporu öncesinde piyasada artan belirsizlik Bitcoin fiyatının 20.000 doların altına düşmesiyle sonuçlanmıştı. Yarın açıklanacak verilerinin ise Temmuz ayındaki 528,000 sayısından da düşük olan 300,000 olarak açıklanması bekleniyor. Yaşanan tüm bu gelişmeler BTC’nin yanında Ethereum fiyatını da etkiledi ve 1.600 dolarlık seviyenin kaybedilmesiyle sonuçlandı.

Bitcoin Teknik Analizi

Yarın açıklanacak yeni veriler öncesinde trader’lar adeta bir bekleme moduna geçti ve hafif toparlanma kaydeden fiyatın tekrardan 20.000 dolarlık seviyenin altına düşmesine yardımcı oldu. ABD ekonomisinde Temmuz ayında 528.000 ek istihdamın ardından bu rakamın 300.000 olarak açıklanması bekleniyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, yayınlanacak yeni rapor öncesinde BTC/USD 19.862 dolarlık gün içi en düşük seviyeye geriledi ve bu durum, dünkü 20.930 dolarlık seviyeden 500 doların üzerinde bir düşüşü temsil ediyor.

Bitcoin teknik analiz

Grafiğe bakıldığında, bu düşüş 14 günlük relatif/göreceli güç endeksinin (RSI) 37.90 direnç noktasının altına düşmesi ve şu anda 37.00’da izlemesinin ardından geldi. 10 günlük (kırmızı) hareketli ortalamanın momentumu da düşüş eğilimini sürdürüyor ve trend çizgisi aşağı yönlü seyrini koruyor.

Yarın açıklanacak istihdam raporu beklenenden de kötü gelirse, Bitcoin’in son destek seviyesi olan  19.500 dolara kadar gerileyebilir.

Ethereum Teknik Analizi

Bitcoin’e benzer şekilde, Ethereum (ETH) da günün erken saatlerinde 1.600 doların altına düşerek daha düşük seviyelere doğru ilerledi. ETH/USD, yükseliş gününde 1.612 dolarlık sevyeyi takiben Perşembe günü 1.536 dolara düştü ve süreçte 1.550 dolarlık tabanının altına düştü.

Bu kırılmadan kısa bir süre sonra, boğalar düşüşlerde satın alarak geri dönme yolunu seçti ve bu da fiyatları bu destek noktasının üzerine geri itti.

Ethereum teknik analizi

Şu anda RSI 46.69’da ve boğalar hala 50.00 direnç seviyesini hedefliyor. Yarın açıklanacak rapordaki duyarlılığına bağlı olarak, yükseliş baskısının yoğunlaştığını ve fiyatların yalnızca 1.600 doların üzerinde değil, 1.700 dolara yakın olduğunu görebiliriz.

Bununla birlikte, piyasada hala, özellikle 1.625 dolarlık tavana yaklaştıkça, fiyatın tersine çevrilmesini tetikleyebilecek bazı ayı işaretleri var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : News.Bitcoin.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.